Zamknij
REKLAMA

Nowoczesny salon i jego podstawa

10:05, 22.01.2021 | materiały partnera

W nowoczesnym salonie podstawą jest narożnik. Jest on często wykorzystywany ze względów praktycznych jak i dekoracyjnych. Narożniki wypierają powoli ze sklepów kanapy, wersalki i fotele. Wszystko właśnie dzięki swojej praktyczności i designowi. Jak wyglądają narożniki i czym się wyróżniają? Narożniki są najczęściej w kształcie litery L, czasami także w kształcie litery U. Można je łatwo ustawić w rogu pomieszczenia. To taki mały wstęp. Więcej dowiecie się z poniższego artykułu. Zachęcam do przeczytania. Znajdziecie tu także praktyczne wskazówki i porady na czym się skupić w czasie dokonywania zakupu takiego narożnika.

Kształt narożnika i gdzie go postawić

Jak już wspomniałam wyżej, narożnik może być kształtu litery L lub litery U. Jak pewnie zauważyliście, charakteryzuje się kątem prostym, dzięki czemu tak łatwo ustawić go w rogu naszego salonu. Pozwala to zagospodarować nam kąt pomieszczenie, który często pozostaje pusty i nie ma na niego zbytnio pomysłów. Takie umieszczenie narożnika pozwala także uzyskać otwartą przestrzeń, dzięki czemu salon wydaje się większy i przestronniejszy. To idealny zabieg, gdy samo pomieszczenie należy do kategorii tych mniejszych. Wtedy każdy centymetr jest często na wagę złota. Także pamiętajcie, że dużo można zrobić poprzez małe i proste zabiegi przy ustawianiu mebli. Im mniej mebli tym lepiej i przestronniej wygląda nasz salon. Salon powinien mieć wystarczająco dużo wolnej przestrzeni i miejsce do swobodnego przejścia pomiędzy meblami, abyśmy nie czuli się przytłoczeni. Takie uczucie nie pomaga w reksie i odpoczynku. Jeżeli posiadasz większy salon to narożnik może dzielić pomieszczenie na różne strefy. Najczęściej oddziela się w ten sposób część ze stołem, gdzie spożywane są posiłki od części relaksacyjnej, gdzie stoi telewizor. Sprawdź ten duży narożnik https://www.meblelargo.pl/duzy-naroznik,tag.html

Styl i jakość

Wybór narożników jest bardzo duży w sklepach i znajdziecie je w przeróżnych stylach i kolorystykach. Możecie wyszukać narożniki w stylu klasycznym, nowoczesnym lub vintage. Mogą być one wielokolorowe lub jednokolorowe o wyrazistych kolorach lub pastelowych, nierzucających się w oczy. Styl narożnika powinien pasować do ogólnego stylu w twoim salonie, więc przemyśl wszystkie meble w tym samym czasie. Jeżeli chcesz nadać wyrazistości pomieszczeniu, to wybierz wyraziste kolory obicia. Tylko uważaj, aby nie przesadzić. Jeżeli obicie już ma wyrazisty kolor, to niech dodatki będą w stonowanym kolorze. Bardzo ważna kwestia to jakość tego narożnika. Jego obicie powinno być jak najlepszej jakości, jeżeli ma wam posłużyć przez parę lat. Powinno być odporne na zabrudzenia, przetarcia, prucie się itp. Powinno być łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. To szczególnie ważne, jeżeli posiadacie dzieci lub zwierzęta.

Dodatkowe funkcje narożników

Narożniki oprócz siedzenia, mogą także posłużyć do spania. Takie narożniki rozkładają (podobnie jak kanapy) i często posiadają schowki na pościel. Bardzo przydatna funkcja, jeżeli mieszkasz w kawalerce lub przyjmujesz dużo gości. Oprócz tego można znaleźć takie funkcje jak: regulowane oparcia, chowane pufki, schowki w podłokietnikach itp.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%