Zamknij

Odmień swoje ściany.. na lepsze!

09:09, 06.02.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:10, 06.02.2020

Możliwości wykończenia ścian są obecnie wręcz nieograniczone. Ciekawe kolory farb, niebanalne tapety i fototapety pozwalają uzyskać wyjątkowe efekty. Jednak zwolennikom nowoczesnych aranżacji wnętrz z pewnością przypadną do gustu geometryczne panele ścienne Fluffo, dzięki którym pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Ściana inna niż wszystkie

Tradycyjne pomysły na ściany mają oczywiście swoje zalety. Farby pozwalają na dowolne wariacje kolorystyczne. Natomiast tapety czy fototapety nadają ścianom bardzo ciekawego wyglądu. Jednak na tym nie kończą się interesujące opcje.

Salon ArtCore artcorestudio.pl poleca swoim klientom niebanalne spojrzenie na wykończenie ścian, czyli zastosowanie miękkich paneli Fluffo o geometrycznych kształtach. To najlepszy sposób na mocne zindywidualizowanie pomieszczenia. Panele rzeczywiście przykuwają uwagę wyjątkowym designem, ciekawą kolorystyką oraz nad wyraz oryginalnymi kształtami. Ściana pokryta Fluffo nie przypomina nieco nudnych ścian pomalowanych nawet najbardziej wyszukanymi kolorystycznie farbami. Nawet najciekawszy wzór fototapety nie nada takiego wyjątkowego charakteru wnętrzu jak właśnie te panele.

Fot. ze strony artcorestudio.pl/

Sztuka tworzenia przytulnego wnętrza

Ściany w pomieszczeniach zazwyczaj są zimne i twarde. Tak się dzieje, kiedy zostają pokryte farbami czy nawet tapetami. Tego typu ściany można zobaczyć zarówno w domach prywatnych, mieszkaniach, jak i w biurach. Czy zawsze tak musi być? Niekoniecznie, ponieważ miękkie panele Fluffo zaprzeczają temu tradycyjnemu wizerunkowi ścian. Pozwalają je wykorzystać jako swoisty, niezwykle mocny akcent aranżacji wnętrz. Dzięki temu stają się mocno przykuwającym wzrok elementami dekoracyjnymi. Nadają niezapomniany wyraz szczególnie nowoczesnym pomieszczeniom. Do ściany pokrytej aksamitnymi w dotyku panelami Fluffo aż chce się przytulić, żeby poczuć tę niesamowitą miękkość.

To doskonały pomysł aranżacyjny dla osób, które uwielbiają eksperymenty i nie boją się wprowadzić do wnętrza nutki lekkiej ekstrawagancji. Na pewno można się wyróżnić, a w zasadzie wyróżnić pomieszczenie, w którym wzrok przykuwają te oryginalne panele. Przestrzeń salonu warto zatem wzbogacić geometrycznymi wzorami, które stanowią dekorację same w sobie – szczególnie formy paneli przestrzennych, czyli w 3d. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby niektóre elementy paneli zamocować nad sofą jako oryginalne tło dla dużego obrazu. Z kolei w sypialni warto stworzyć z Fluffo miękki zagłówek, który zastąpi tradycyjną ramę łóżka. Miło wtulić się w ten, jakże przyjemny w dotyku, materiał.

Panele pozwalają na kreowanie bardzo śmiałych wizji projektowych, z wyjątkowo odważnymi połączeniami. W ten sposób łatwo zindywidualizować przestrzeń domu, ale i biura. Odpowiednio dobrane wzory i kolory mogą wprawić w świetny nastrój, wyciszyć emocje albo wręcz przeciwnie – dodać mnóstwo energii na cały dzień.

Ściany ze specjalnymi właściwościami

Miękkie panele dekoracyjne wyróżniają się specyficzną strukturą. Dzięki niej są w stanie pochłonąć dochodzące z zewnątrz dźwięki, co w dużym stopniu poprawia warunki akustyczne w pomieszczeniu. Wnętrze staje się zatem dobrze wyciszone, znika zarówno pogłos, jak i hałasy np. rozmów z sąsiednich pomieszczeń. Sprzyja to nie tylko spokojnemu wypoczynkowi, ale i skupieniu na pracy.

Warto podkreślić, że te wyjątkowe właściwości paneli zostały potwierdzone przez badania przeprowadzone w Laboratorium Akustycznym przy Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie. Okazało się, że wyciszające zdolności Fluffo mają klasę B, więc naprawdę bardzo dobrą. Co więcej, pokrycie panelami zaledwie 30 procent ścian wystarczy, aby skutecznie zostały absorbowane dźwięki. To duży plus, ponieważ nie ma konieczności zastosowania Fluffo na całą ścianę – w ten sposób łatwiej stworzyć naprawdę oryginalną dekorację ścienną, która pełni funkcję estetyczną i zarazem bardzo praktyczną. Unika się tym samym żmudnego i pracochłonnego wykonania bariery dźwiękochłonnej poprzez zabudowę z płyt gipsowo-kartonowych połączonych z membraną izolacyjną oraz wełną mineralną. Realizacja tego typu konstrukcji zajmuje sporo czasu. Nie da się też zapobiec bałaganowi w związku z przeprowadzonym remontem, tym bardziej że potrzebne jest szpachlowanie, gruntowanie i malowanie czy też tapetowanie. Położenie Fluffo jest dużo prostsze, szybsze i czystsze.

Tak dobre walory dźwiękochłonne sprawiają, że warto zdecydować się na miękkie panele w sypialni. Będzie ciszej, co pozwoli łatwiej zasypiać i nie budzić się mimo imprezy u sąsiadów. Jednak nie tylko sypialnia jest miejscem, w którym docenia się zdolność pochłaniania dźwięków przez Fluffo. Przecież dźwięki rozpraszają i nie pomagają w skupieniu. Dlatego to rozwiązanie sprawdzi się również w gabinecie czy pokoju biurowym, ponieważ hałasy dochodzące z sąsiednich pomieszczeń nie będą dekoncentrować. Dobrze o tym także pomyśleć przy aranżacji pokoju audio-wideo, aby w spokoju słuchać muzyki albo oglądać film.

fot. ze strony artcore.pl

Optyczne kombinacje

Nie zawsze wielkość wnętrza jest w pełni satysfakcjonująca. W przypadku małych pomieszczeń można wykorzystać trik ze światłem i lustrami. Z kolei nieco surowe w odbiorze, duże przestrzenie bardzo łatwo ocieplić. Tradycyjną metodą jest zawieszenie obrazów lub zdjęć. Pokrycie ściany miękkimi panelami Fluffo 3d sprawia natomiast, że zupełnie znika nieprzyjemne wrażenie chłodu. Jednocześnie pozwala na swoistą zabawę optyką. Trójwymiarowe elementy zdają się otulać całą przestrzeń. Sprawiają też, że całe wnętrze wydaje się nieco mniejsze.

Kolorystyczne wariacje

Panele Fluffo dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Co ważne, wszystkie dostępne barwy są do siebie idealnie dopasowane. Wynika to z faktu, że powstały dzięki odpowiedniemu mieszaniu czystych kolorów. Właśnie dlatego można tworzyć na ścianie oryginalne kolaże elementów w różnych kolorach – nie tylko dwukolorowe, ale i bardziej wielobarwne. Oczywiście ciekawie się też prezentuje wersja monochromatyczna. Panele te wręcz zachęcają do kreowania różnych kompozycji i pozwalają nieco puścić wodze fantazji nie tylko pod względem kolorystycznym, ale i kompozycyjnym. Łączy się je niemal jak puzzle, a efektem są niepowtarzalne wzory, które po prostu wzbudzają zachwyt. Dlatego żadne pomieszczenie z Fluffo nigdy nie będzie nudne.

Bezpiecznie dla najmłodszych

Chyba wszyscy rodzice dobrze wiedzą, jak trudno upilnować szalejące w zabawie dzieci. Jakże łatwo wtedy wpaść na ścianę i nabić sobie guza. Dlatego miękkie panele są idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecka. Nawet jak maluch wpadnie na ścianę, to nic mu się nie stanie. Fluffo świetnie zamortyzują siłę uderzenia. Warto też podkreślić, że Atest Higieniczny PZH jedynie potwierdza bezpieczeństwo wykorzystania paneli w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci. To przecież doskonały pomysł na bezpieczne ściany także w żłobkach i przedszkolach.

Szybka odmiana ścian z Fluffo

Miękkie panele Fluffo nie tylko świetnie wyglądają i nadają wnętrzom niepowtarzalnego wyrazu. Okazuje się, że wyjątkowo łatwo można je położyć na ścianie. Praca jest na tyle nieskomplikowana i szybka, że z tym zadaniem poradzi sobie praktycznie każdy. Ważne jedynie, aby odpowiednio przygotować powierzchnię ściany. W tym celu należy dokładnie ją oczyścić z zapylenia i kurzu. Kiedy ściana jest gotowa, to można przystąpić do klejenia poszczególnych elementów. Co ważne, do każdego zestawu jest dołączony specjalny klej, więc nie trzeba szukać w sklepach innego. Klej jest całkowicie bezwonny i bardzo mocny. W zasadzie nie ma ryzyka, że panele odpadną, tym bardziej że ważą niewiele. Cienką warstwę kleju nanosi się na panel, który następnie należy przycisnąć do ściany. Warto podkreślić, że czas zastygania kleju wynosi niemal 40 minut, więc w tym czasie można przesuwać położenie panelu, jeżeli tylko zachodzi taka potrzeba.

O czym dobrze pamiętać? Na pewno o dużej wrażliwości Fluffo na działanie wilgoci. Dlatego nie zaleca się ozdabiana ścian w ten sposób w kuchni czy łazience. Para wodna mogłaby doprowadzić do utraty parametrów użytkowych i panele nie spełniałyby swojej funkcji, w tym także estetycznej.

Artykuł przygotowało ArtCore Studio z Warszawy

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%