Zamknij

Jak być w dobrej kondycji jesienią?

12:43, 17.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:44, 17.11.2022

Latem większość z nas jest w dobrej kondycji, piękna pogoda za oknem zachęca do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Długie spacery, jazda na rowerze, jogging – to formy ruchu, z których często korzystamy. Późną jesienią często zaniedbujemy wysiłek fizyczny, w związku z czym pogarsza się nasza kondycja.

Nie wolno zaniedbywać wysiłku fizycznego

To, że aura za oknem nas nie rozpieszcza, nie znaczy, że powinniśmy rezygnować z aktywności fizycznej i czekać do wiosny. Aktywność fizyczna wzmacnia odporność, to sposób na szybkie spalenie zbędnych kalorii i utrzymanie prawidłowej wagi. 

Aktywność fizyczna musi sprawiać przyjemność

Aktywności fizycznej nie należy traktować jako obowiązku. To przede wszystkim forma rekreacji i spędzenia czasu wolnego. Trzeba więc wybrać taką formę ruchu, która będzie sprawiała przyjemność. Każdy z nas ma inne upodobania, potrzeby, możliwości finansowe.

Można wybrać ćwiczenia na siłowni, w klubie fitness, gry zespołowe, pływanie. Możliwości jest wiele. Coraz większą popularnością cieszą się ćwiczenia we własnym domu z wykorzystaniem sprzętu do ćwiczeń takiego jak obciążenie np. ze sklepu marbo-sport.pl, bieżnia, orbitrek itp. 

Najlepiej zacząć od 3 półgodzinnych treningów tygodniowo. Tyle wystarczy, by organizm zaczął spalać tkankę tłuszczową i budować mięśnie. Z czasem treningi można wydłużać i dokładać nowe rodzaje aktywności. 

Ważna jest systematyczność

W budowaniu formy niezbędna jest systematyczność. Gdy trenujemy regularnie, jesteśmy w stanie dawać z siebie coraz więcej. Dzięki regularnym ćwiczeniom zwiększa się wydolność płuc i poprawia krążenie. Zwiększa się też siła mięśni i wytrzymałość organizmu do podejmowania wysiłku. Trenując regularnie wolniej się męczymy. 

W budowaniu kondycji ważna jest też regeneracja. Dni treningowe powinno się przeplatać z dniami na regenerację. W utrzymaniu regularności treningów pomoże przygotowanie harmonogramu ćwiczeń. Treningi najlepiej zaplanować zawsze o tej samej porze. Powinny odbywać się 3-4 razy w tygodniu. 

Jeżeli tylko pogoda na to pozwala, warto wybrać się na dłuższy spacer. Wystarczy wygodne obuwie, ciepłe ubranie najlepiej „na cebulkę”. Po spacerze dobrze jest rozgrzać się kubkiem gorącej herbaty. 

Osoby, które są typem kanapowca mogą mieć problemy ze zmotywowaniem się do aktywności fizycznej i do regularnych treningów. W tym przypadku najlepiej zacząć od drobnych zmian – windę zamienić na schody, do sklepu wybrać się pieszo, a nie samochodem. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%