Zamknij
REKLAMA

Zalety kupowania mieszkania od dewelopera

00.00, 29.07.2022 materiał partnera

Zakup mieszkania od dewelopera to jedna z najważniejszych decyzji finansowych wielu kupujących. Bardzo często jej podjęcie wiąże się z zaciągnięciem kredytu hipotecznego na wiele lat. Kupując własne lokum, musimy znać wszystkie za i przeciw zarówno rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Warto również wiedzieć, o jakie kwestie zapytać dewelopera przed dokonaniem inwestycji.

Dlaczego inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego się opłaca?

Mieszkanie od dewelopera niejednokrotnie konkuruje ceną za metr kwadratowy z tymi z rynku wtórnego. Musimy pamiętać, że zadbana nieruchomość zyskuje na wartości, przez co przy ewentualnej sprzedaży możemy zarobić więcej, niż zainwestowaliśmy. Jest to szczególnie istotne dlatego, że na rynku nieruchomościowym obserwuje się ciągły wzrost cen, który spowodowany jest inflacją oraz kosztami materiałów. Jednym z najważniejszych aspektów związanych z nowymi inwestycjami mieszkaniowymi jest to, że dostajemy produkt nieużywany. Oznacza to, że możemy urządzić lokal zgodnie z własnymi upodobaniami w standardzie, który spełnia nasze oczekiwania.

Kolejnym zabezpieczeniem, jakie mamy, kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, jest rękojmia. Przez 5 lat od momentu zakupu gwarantuje nam ona usunięcie wszelkich usterek i problemów. Istotne jest jednak to, że muszą być one niezwiązane z eksploatacją mieszkania. Nowe znaczy dobre również dlatego, że możemy być spokojni o stan techniczny. Nie musimy niczego odnawiać ani remontować, pozostaje nam jedynie wykończenie wnętrza. Oznacza to, że możemy urządzić mieszkanie zgodnie z naszym wyobrażeniem i gustem, co nie zawsze jest możliwe na rynku wtórnym.

Nowo powstające inwestycje deweloperskie budowane są z myślą o naszej wygodzie i komforcie życia. Właśnie dlatego w pobliżu nowych osiedli znajdują się sklepy, przedszkola, żłobki, parki czy place zabaw. Takie rozwiązania pozwalają na szybkie zrealizowanie wszystkich podstawowych potrzeb mieszkańców. Oszczędzamy nie tylko pieniądze na podróże po mieście, ale również czas. Deweloper Republika Wnętrz dba o wygodę swoich klientów i oferuje im wysoki standard oferowanych inwestycji.

Brak problemu z parkowaniem

W większych miastach występuje powszechny problem z parkowaniem pojazdów. Dotyka on przede wszystkim osoby, które nie posiadają własnego garażu ani wykupionego na wyłączność miejsca parkingowego. W nowym budownictwie nie ma tego problemu, ponieważ budowane są garaże podziemne, w których każdy z mieszkańców ma zapewnione prywatne miejsce postojowe. Kupując mieszkanie od dewelopera, warto dowiedzieć się, ile miejsc parkingowych nam przysługuje i jak długa jest lista chętnych. Posiadanie takiej przestrzeni sprawi, że nasze życie będzie bardziej komfortowe.

Jak to wygląda od strony podatkowej?

Podatki to odwieczny problem dokonywania różnego rodzaju zakupów. Dotyczą one również nieruchomości. Zaletą kupna mieszkanie w stanie deweloperskim jest to, że przysługuje nam ulga podatkowa. Wynosi ona 2% wartości nieruchomości, dlatego warto wziąć to pod uwagę przy decydowaniu o tym, jakie mieszkanie chcemy nabyć.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%