Zamknij

Ashwagandha na uspokojenie - czy to naprawdę działa?

08:22, 02.09.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:22, 02.09.2024

Czy ziołowe suplementy mogą pozytywnie wpływać na ogólne samopoczucie? Chociaż takie preparaty wykazują delikatne działanie, to długofalowa terapia przynosi zaskakujące efekty. Poznaj właściwości ashwagandhy i sprawdź, w jaki sposób ta roślina pomaga osobom zmagającym się z nadmiarem stresu.

Jakie skutki przynosi kuracja ashwagandhą?

Suplementy diety z witanią ospałą cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego Polacy tak chętne sięgają po te naturalne preparaty? Naukowcy udowodnili, że ashwagandha redukuje stres i poprawia ogólne samopoczucie. Żeń-zeń indyjski obniża poziom kortyzolu, dzięki czemu łatwiej jest się odprężyć i zrelaksować. Suplementy diety z witanią ospałą przynoszą ulgę osobom cierpiącym na wahania nastroju, a do tego wspomagają koncentrację i pamięć krótkotrwałą. Korzeń ashwagandhy jest jednym z najpopularniejszych adaptogenów, a to oznacza, że chroni organizm przed stresem oksydacyjnym, przyspiesza regenerację i wspiera odporność. Naukowcy podejrzewają, że indyjski żeń-szeń może przyczyniać się do leczenia depresji, Alzheimera, czy choroby Parkinsona, jednak by potwierdzić taką teorię, potrzebne będą wnikliwe badania.

Na pobudzenie czy na uspokojenie – kiedy zażywać ashwagandhę?

Suplementy diety z witanią ospałą łagodzą stres, zmęczenie, problemy z koncentracją oraz przeciwdziałają spadkom energii. Okazuje się, że ashwagandha może też skutecznie pobudzać – należy jednak pamiętać, że taka zależność dotyczy preparatów z dodatkiem witamin. Produkty zawierające wyłącznie żeń-szeń indyjski służą przede wszystkim do redukowania poziomu stresu oraz jego konsekwencji, takich jak bezsenność, podwyższone ciśnienie, czy problemy z koncentracją. Czy wiesz, gdzie znajdziesz najlepsze suplementy diety z ashwagandhą? Wybieraj preparaty z oferty zaufanych producentów: https://mybionic.pl/producenci/aura-care.

Czy każdy z nas może przyjmować suplementy z ashwagandhą?

Preparaty zawierające żeń-szeń indyjski są uważane za bezpieczne i łagodne specyfiki. Dorosłe, zdrowe osoby mogą je przyjmować bez żadnych obaw. Szczególną ostrożność muszą zachować tylko przyszłe mamy oraz panie karmiące piersią. Pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem terapii – dotyczy to szczególnie kobiet i mężczyzn zażywających leki na cukrzycę, tarczycę lub medykamenty regulujące ciśnienie. Suplementy diety z ashwagandhą najlepiej przyjmować wieczorem – jeżeli wiemy, że czeka nas stresujący dzień, możemy sięgnąć po kapsułki w godzinach porannych. Nigdy nie należy przekraczać dawek rekomendowanych przez producenta.

Czas trwania kuracji – kiedy dostrzeżemy pierwsze efekty?

Preparaty zawierające ashwagandhę nie zadziałają od razu. Najlepsze rezultaty przynosi dłuższa kuracja, która powinna trwać przynajmniej miesiąc, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Witania ospała wpływa na organizm w delikatny sposób, dzięki czemu przyjmowanie takiego suplementu nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Osoby decydujące się na kurację potwierdzają, że po kilkudziesięciu dniach zażywania tabletek z żeń-szeniem indyjskim ich samopoczucie psychiczne uległo poprawie.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%