Zamknij

Zalety zegarka z GPS dla dziecka — dlaczego warto go mieć?

15:06, 27.11.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 15:06, 27.11.2023

Zalety zegarka z GPS dostrzegą nie tylko rodzice, ale i dzieci, choć małoletni użytkownicy prawdopodobnie zwrócą uwagę na zupełnie inne walory urządzenia. Dla opiekunów kluczowa będzie funkcja dzwonienia, opcja lokalizacji oraz przycisk SOS. Dzieciaki większą uwagę zwrócą na gry, krokomierz, aparat czy nowoczesny design. Wszyscy będą pewni co do jednego — smartwatch z GPS zdecydowanie warto mieć.  

Jakie są zalety zegarka z GPS dla dziecka?

Zegarek z GPS dla dziecka to urządzenie, które przypomina zegarek elektroniczny. Ma jednak wiele więcej funkcji niż wskazywanie godziny. Na przykład zegarek z GPS dla Twojego dziecka Locon Watch Lite czy smartwatch Locon Watch Video umożliwia:

  • stały kontakt (wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych, także video),
  • lokalizację dziecka 24/7,
  • nasłuch otoczenia,
  • przycisk SOS,
  • bezpieczną rozrywkę dla dziecka.  

Smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia 

Smartwatch dla dzieci z funkcją Locon Watch Lite czy Locon Watch Video dostępne na Bezpieczna rodzina) sprawdzi się jako pierwszy telefon dziecka. Trudno go zapodziać i zgubić, ponieważ jest noszony na nadgarstku. Sprawdzi się także w szkole, gdy przynoszenie smartfona jest zakazane.

Zegarek dla dzieci z GPS i kartą SIM pozwala na odbieranie i wykonywanie połączeń głosowych do osób wpisanych do książki telefonicznej urządzenia (nie zadzwonią więc nieznane osoby). Dzięki Locon Watch Video można dziecko nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć, ponieważ umożliwia video rozmowy. 

Bardzo przydatną funkcją, która pozwala mieć poczucie trzymania ręki na pulsie jest przycisk SOS, który może się przydać, gdy dziecko źle się poczuje, ulegnie wypadkowi czy się zgubi. Kiedy go użyje, rodzice zostaną natychmiast powiadomieni o potrzebie udzielenia wsparcia.

Zegarek z lokalizatorem dla dziecka 

Smartwatch GPS Locon Watch Lite czy Locon Watch Video, dzięki wbudowanemu źródłu lokalizacji, pozwalają na sprawdzenie w każdej chwili, gdzie przebywa dziecko (jest to widoczne na mapie, po zainstalowaniu aplikacji). 

Lokalizacja 24/7 pozwala także na ustalenie stref bezpieczeństwa, takich jak na przykład szkoła, dom, park, dom dziadków, zajęcia dodatkowe. Oznacza to, że za każdym razem, kiedy dziecko się w nich pojawi bądź je opuści, rodzic otrzyma stosowną informację. Warto także wspomnieć, że możliwe jest śledzenie historii lokalizacji i udostępnianie lokalizacji. Zegarek dla dziecka z GPS i podsłuchem pozwala także na nasłuch otoczenia.

Zalety zegarka z GPS z perspektywy dziecka 

O ile dla rodziców zegarki z GPS-em dla dzieci to urządzenie, które wspiera w zdalnym sprawowaniu opieki rodzicielskiej bez konieczności myślenia o tym, co robi młody człowiek i czy nie potrzebuje wsparcia, dla dzieci smartwatch z lokalizatorem to przede wszystkim modny gadżet.

Dlaczego? Zarówno smartwatch GPS Locon Watch Lite, jak i Locon Watch Video:

  • świetnie wygląda, jest atrakcyjny i miły dla oka, ponieważ ma kolorowy, dotykowy ekran, ciekawe tapety i nowoczesny design,
  • posiada krokomierz, aparat fotograficzny,
  • pozwala spędzać czas, bijąc rekordy w grach: matematycznej i zręcznościowej.  Ponieważ smartwatch dla dzieci z grami jest pozbawiony dostępu do internetu czy mediów społecznościowych, jest bezpieczne. Ogranicza również czas spędzany na rozrywce przed ekranem).

Choć dzieci nie zawsze sobie zdają sprawę, zegarek z GPS daje im poczucie bezpieczeństwa. Mogą zdobywać nowe doświadczenia, cieszyć się samodzielnością i niezależnością mając świadomość, że kiedy będą potrzebować pomocy, otrzymają ją. Wystarczy zadzwonić do rodzica czy wysłać mu sygnał SOS. 

Jaki zegarek z GPS dla dziecka?

Zegarek z GPS dla dziecka to inwestycja w jego rozwój, ale i komfort oraz spokój całej rodziny. Dlatego trzeba wybrać go mądrze, biorąc pod uwagę przede wszystkim zalety i funkcjonalność urządzenia, stronę finansowa przedsięwzięcia (wydatkiem jest nie tylko sam zegarek z GPS dla dziecka, ale i posiadanie aktywnej subskrypcji na aplikację, która jest niezbędna do prawidłowego działania urządzenia). 

Ważne jest także, by zegarek z GPS podobał się dziecku, stąd najlepiej jest wybrać konkretny model, ale w kwestii koloru urządzenia skonsultować się dzieckiem (dzięki temu nie tylko będzie miało smartwatch, który cieszy oko, ale i satysfakcję, że mogło dokonać wyboru, a jego zdanie się liczy).

Aby wybrać najlepszy smartwatch, można zarówno prześledzić dostępny w internecie „zegarek telefon dla dziecka ranking” lub wybrać sprawdzone rozwiązania i markę, która jest docenianym przez klientów i specjalistów liderem w branży (np. Locon).

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%