Zamknij

Stwórz dom automatycznie dopasowujący się do nawyków domowników. To takie proste!

00:00, 06.11.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:56, 06.11.2023

Dom, który na bieżąco reaguje na zmieniające się warunki i intuicyjnie wyczuwa potrzeby domowników? To aktualnie obowiązujący trend nowoczesnego budownictwa!

Wszystko za sprawą inteligentnych rozwiązań, które mogą na przykład samodzielnie zarządzać ilością promieni słonecznych oraz temperaturą we wnętrzu lub też chronić nasz dom, gdy my jesteśmy daleko.

Rolety zaprojektowane tak, by służyć domownikom

Osłony okienne ANWIS pełnią szereg ważnych funkcji. Chronią nas przed spojrzeniem sąsiadów, czujnym okiem włamywaczy, dokuczliwymi owadami, hałasem i zanieczyszczeniami z zewnątrz, a także kapryśną pogodą. Stanowią również istotny element dekoracji, podkreślając zarówno bryłę i fasadę budynku, jak i aranżację wewnątrz. Co istotne, mogą być również intuicyjne i inteligentne.

- Nowoczesne rolety i żaluzje mogą być zintegrowane z całym domem i dostosowywać się do stylu życia domowników. Co więcej, ich funkcjonalność w niczym nie ustępuje walorom estetycznym

- zauważa Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie ANWIS.

- Jako producentowi, zależy nam, by oferta dostępnych wzorów i kolorów odpowiadała zarówno indywidualnym preferencjom odbiorców, ale także wszelkim aktualnym trendom. Duża liczba rozwiązań pozawala naszym Klientom aranżować każdą przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku - dodaje.

Innowacyjne osłony okienne możemy zamontować nawet w bardzo dużych przeszkleniach oraz oknach o nietypowym kształcie lub umiejscowieniu. Coraz większe znaczenie przykładamy do doboru odpowiednich materiałów, stawiając na te, które są najbliższe naturze i w stosunkowo niewielkim stopniu ingerują w jej nadmierne eksploatowanie. Nowoczesne żaluzje i rolety doskonale wpisują się w nurt eko – nie tylko są wykonane w poszanowaniu do natury, ale także w pełni harmonizują z różnego gatunku drewnem, kamieniem i innymi naturalnymi materiałami.

Precyzyjne reagowanie na zmieniające się warunki

Roletami i żaluzjami ANWIS możemy sterować nie tylko za pomocą tradycyjnego przełącznika naściennego lub pilota, ale także poprzez aplikację zainstalowaną w telefonie, tablecie lub komputerze osobistym. Tego typu rozwiązanie pozwala nam zasłaniać i odsłaniać osłony naszych okien z dowolnego miejsca na świecie. Co więcej, za pomocą aplikacji możemy tworzyć indywidualne scenariusze, które sprawią, że rolety lub żaluzje będą reagowały automatycznie w oparciu o dane z termostatu lub czujnika natężenia światła. Dany scenariusz może także uruchomić wykonanie innych czynności, np. włączanie / wyłączanie światła czy otwieranie / zamykanie bramy.

- Osłony okienne mogą być częścią całego systemu „smart home” i automatycznie współpracować z domową klimatyzacją, ogrzewaniem lub oświetleniem - podkreśla Agnieszka Laskowska z firmy ANWIS. - Ponadto posiadają funkcję przesyłania informacji zwrotnych o wykonaniu lub niewykonaniu konkretnego zadania. To czyni nasz dom nie tylko miejscem bezpiecznym i komfortowym, ale także energooszczędnym i znacznie łatwiejszym w zarządzaniu.

Jak, dzięki odpowiednim osłonom okien, poczuć się bezpieczniej?

Dzięki nowoczesnym i innowacyjnym osłonom okiennym jesteśmy w stanie stworzyć bezpieczny azyl w każdych warunkach zewnętrznych. Skutecznie chronią nas przed słońcem, wiatrem, opadami oraz nagłymi zmianami atmosferycznymi. Są doskonałym izolatorem przed hałasem, zanieczyszczeniami czy zmianami temperatur. Zabezpieczają nas przed owadami, które pojawiają się, gdy tylko otwieramy okna. Stanowią także skuteczną barierę przed ingerencją osób trzecich, budując klimat intymności i prywatności. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, potrafią reagować samodzielnie, zdejmując z nas ciężar odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Rolety i żaluzje ANWIS mogą symulować naszą obecność w domu podczas urlopów czy wyjazdów służbowych. Dzięki zainstalowanej aplikacji, możemy sami określać scenariusze wskazujące dokładny czas odsłaniania i zasłaniania rolet, a także warunki, w których system powinien zrobić to automatycznie. Czujniki wskazujące ilość promieni słonecznych, poziom zachmurzenia, wielkość opadów, temperaturę lub nieplanowany ruch wokół domu mogą podpowiadać systemowi ściśle określone reakcje.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%