Zamknij

Poszukiwania kancelarii frankowej – jak znaleźć tą najlepszą?

00:00, 25.02.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 14:18, 20.09.2023
pixabay/WIBOR unieważnienie pixabay/WIBOR unieważnienie

Osoby które posiadają kredyt we frankach szwajcarskich coraz częściej decydują się na wstąpienie na drogę sądową. Aby tego dokonać niezbędna jest konsultacja z prawnikiem, który zajmuję się tą dziedziną prawa. Należy pamiętać, że sprawy frankowe są skomplikowane, dlatego warto jest postawić na doświadczonego i sprawdzonego prawnika. 

Na czym się skupić?

Pamiętaj, że wybór kancelarii może być procesem, który pochłonie dużą ilość twojego czasu. Warto jest jednak poświęcić na to wystarczająco dużo ilość czasu i nie działać pod presją. Podczas wyboru kancelarii pamiętaj, aby zwrócić szczególną uwagę między innymi na:

  • To jaka jest specjalizacja kancelarii
  • To jakie Kancelaria posiada doświadczenie
  • To w jaki sposób prawnik komunikuje się ze swoim klientem
  • To jaki jest koszt skorzystanie z usług kancelarii
  • To jakie są opinie o kancelarii wśród innych klientów
  • To jaka jest lokalizacja kancelarii

Co jest najważniejsze?

Jednym z najważniejszych aspektów jest specjalizacja kancelarii. Jeżeli zgłaszasz się do prawnika z problemem związanym z kredytem frankowym to dobrze jest wybrać miejsce takie jak kancelaria frankowa. Musisz pamiętać że sprawy frankowiczów są skomplikowane, dlatego warto jest wybrać doświadczoną osobę która ma bardzo dużą wiedzę w tym zakresie. 

Eksperci dokładnie przeanalizują Twoją umowę kredytową, aby dobrać najlepszą strategię dopasowaną do twojej sytuacji. Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z kancelarią niezbędne będzie podpisanie dokumentów, które umożliwią reprezentowanie twojej osobie przed bankiem i sądem. 

Czy lokalizacja kancelarii ma znaczenie?

Będąc  na etapie poszukiwania kancelarii warto jest zwrócić uwagę na jej lokalizację. Jeżeli niektóre kancelarię zgadzają się na to, aby spotkania odbywały się zdalnie, musisz pamiętać, że i tak będziesz musiał od czasu do czasu pojawić się w kancelarii osobiście. Weź to pod uwagę planując budżet jaki przeznaczysz na opłacenie działań związanych z wynajęcie kancelarii a także ilość czasu jaki chcesz przeznaczyć na dojazdy. 

Pamiętaj, że jeżeli wybierzesz kancelarię, która znajduje się wiele kilometrów od twojego domu musisz przeznaczyć na to odpowiednio więcej czasu. Weź pod uwagę również fakt czy masz jak dostać się do kancelarii bez większych problemów. 

Jak powinna wyglądać komunikacja z kancelarią?

Przede wszystkim w kancelarii, którą wybierzesz powinieneś czuć się dobrze i komfortowo. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest jasna komunikacja. Dlatego już od pierwszej wizyty zwróć uwagę na to w jaki sposób prawnik lub inne osoby zatrudnione w kancelarii komunikuje się z tobą. Zwróć również uwagę na to czy ta komunikacja jest pełna szacunku i zrozumienia.

Jeżeli prawnik posługuje się trudnymi branżowymi słowami, których nie jesteś w stanie zrozumieć jako osoba nie znająca się na prawie, zakomunikuj mu to już na pierwszym spotkaniu. Poproś go, aby użył słów prostszych które będziesz w stanie zrozumieć. Pozwoli wam to uniknąć nieporozumień i dodatkowego stresu. 

Czy opinie są ważne?

Podczas wyboru kancelarii powinieneś zwrócić szczególną uwagę na doświadczenie jakie posiada kancelaria. Zwróć uwagę na to jak długo kancelaria działa, jak wiele przeprowadziła sprawy a także ile spraw miała wygranych. 

Warto jednak zwrócić uwagę na to jakie w Internecie pojawiają się opinie o danej kancelarii. Miej tutaj na uwadze, aby kierować się opiniami jedynie byłych klientów. Pamiętaj, że zgłosili się oni z podobnym problemem do twojego więc ich opinia może pomóc ci dokonać ostatecznej decyzji. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%