Zamknij
REKLAMA

KPPSP o śmiertelnym wypadku w Kozłowie Szlacheckim

09:16, 06.02.2023 opr. M. Aktualizacja: 09:19, 06.02.2023
Skomentuj foto z wypadku, źródło KPPSP Sochaczew foto z wypadku, źródło KPPSP Sochaczew

Publikujemy komentarz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie na temat śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło w niedzielę 5 lutego w Kozłowie Szlacheckim. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych śmierć na miejscu poniósł 78-letni kierowca toyoty.

[FOTORELACJA]12247[/FOTORELACJA]

Poniżej komentarz Komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie na temat tragicznego wypadku w Kozłowie Szlacheckim:

- 5 lutego, o godzinie 12:36, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na 413 kilometrze drogi krajowej nr 92 w Kozłowie Szlacheckim (gmina Nowa Sucha). Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej JRG PSP oraz zastępy z OSP Kozłów Szlachecki oraz OSP Antoniew.

Po dojeździe stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodów osobowych Toyota oraz Mercedes, którymi podróżowali sami kierujący. Osoby postronne ewakuowały nieprzytomnego kierowcę Toyoty, a wobec braku funkcji życiowych rozpoczęli uciskanie klatki piersiowej mężczyzny. Kierowca Mercedesa wysiadł o własnych siłach i uskarżał się na ból klatki piersiowej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ratownikom medycznym w udzielanych medycznych czynnościach ratunkowych oraz wyznaczeniu i zabezpieczeniu miejsca do lądowania helikoptera Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pomimo wysiłku ratowników, lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Drugi kierujący został przetransportowany do szpitala. Po odłączeniu akumulatorów i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom Policja Sochaczew.

Działania ratownicze prowadziło 7 strażaków PSP i 11 strażaków OSP.

Mężczyzna, który zginął w wypadku, miał 78 lat. DK 92 była zablokowana przez kilka godzin.

[ZT]66393[/ZT]

 

(opr. M. )
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%