Zamknij
REKLAMA

Zimowe ptakoliczenie w Kampinosie. Kto chętny na obserwacje w Granicy? KPN zaprasza

12:24, 23.01.2020 | M.F
Skomentuj
REKLAMA

Kampinoski park Narodowy zaprasza wszystkich chętnych na zimowe ptakoliczenie. Obserwacje z wieży w Granicy będą prowadzone w niedzielę 26 stycznia. Dołączyć do grupy można w dowolnym momencie. Do dyspozycji wszystkich będą lornetka i luneta, przy okazji zebrani wysłuchają opowieści o ptakach i przyrodzie puszczy.

 

To prawdziwa gratka dla miłośników przyrody, a zwłaszcza jej skrzydlatych przedstawicieli. W niedzielę 26 stycznia w godzinach od 7.00 do 14.00 prowadzone będą obserwacje z wieży widokowej w Granicy. Kampinoski Park Narodowy gorąca zachęca do dołączenia do grona obserwujących:

- Patrząc z wieży widokowej w Granicy, nad Olszowieckim Błotem i skrajem Puszczy, zobaczyć można między innymi bieliki, kruki, gile, czyże, dzięcioły, a także srokosza na swoim stałym stanowisku. Obserwacje będą połączone z opowieściami o ptakach i przyrodzie Kampinoskiego Parku Narodowego. Można dołączyć w dowolnym momencie w godzinach 7:00-14:00, Do dyspozycji będą lornetka i luneta.

Jak podkreśla KPN, wydarzenie odbędzie się w ramach organizowanego przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków Zimowego Ptakoliczenia. Spotkaniu przewodniczyć będzie przewodnik po KPN Sławomir Kasjaniuk.

 

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

OrniOrni

1 3

Czy kaczuszki też będziemy liczyć ? 21:40, 23.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz