To była fantastyczna, piłkarska niedziela, 28 grudnia. Aż 24 drużyny wzięły udział w II edycji Pucharu WSC Futsal Ligi, który ostatecznie padł łupem drużyny Sochoresidences II. Mistrzowie w finale ograli FC Donbass 4:0. W meczu o 3. miejsce Dom+Deweloper II pokonał Unię Iłów dopiero w ostatniej serii rzutów karnych. Mecze rozegrano w w halach sportowych "Osiemdziesiątki" i Szkoły Podstawowej nr 4. Organizatorem Pucharu WSC Futsal Ligi jest stowarzyszenie Wspieramy Sportowe Cele.
Za nami II edycja Pucharu WSC Futsal Ligi pod honorowymi patronatami starosty Jolanta Gonty oraz burmistrza Daniela Janiaka. Zmaganiom zawodników w walce o czołowe miejsca przyglądali się wicestarostwa Anna Pawłowska, zastępca burmistrza Kamila GOłaszewska-Kotlarz, inicjator rozgrywek WSC Futsal Ligi, radny Sejmiku Michał Orliński, a także prezes i wiceprezes stowarzyszenia Wspieramy Sportowe Cele Paweł Plichta i Jarosław Mateusiak. Gościem honorowym wydarzenia był reprezentant Polski Kamil Kosowski, który mecze komentował wraz z Tomaszem Marciniakiem z Radia Sochaczew.
- Jestem zauroczony i zaskoczony poziomem, jaki prezentowali piłkarze podczas Pucharu WSC Futsal Ligi. Bardzo dziękuję za zaproszenie. Wszystko w hali dzieje się dużo szybciej, niż na pełnowymiarowym boisku -
- powiedział z uznaniem Kamil Kosowski, 3-krotny mistrz Polski z wielką Wisłą Kraków, a także 2-krotny zdobywca Pucharu Polski.
Pasjonująca walka o Puchar WSC Futsal Ligi
Tradycyjnie zainteresowanie rozgrywkami było dużo większe, niż założyli organizatorzy, dlatego limit drużyn zwiększono ostatecznie do 24. Mecze grupowe rozegrano w halach sportowych "Osiemdziesiątki" i Szkoły Podstawowej nr 4. Później najlepsi zmierzyli się w ćwierćfinałach.
Wyniki meczów półfinałowych:
Zakład Pogrzebowy E.W. Winniccy - Sochoresidenses II 0:4
Gotard Rybno - Unia Iłów 1:2
Goliat Leoncin II - FC Donbass 1:3
Dom+Deweloper II - WSC Team 1:0
Mistrzowska droga Sochoresidences II
W pierwszym meczu półfinałowym Sochoresidences II po zaciętym m eczu pokonali Unię Iłów 1:0. W drugim meczu FC Donbass ograł Dom+Deweloper 4:0. W meczu o 3. miejsce nikt nie odpuszczał. W regulaminowym czasie gry między padł wynik 2:2. Ostatecznie w ostatniej serii rzutów karnych Dom+Deweloper wygrał z Unią Iłów 5:4.
W finale Sochoresidences II pokazali wielką klasę w ataku i dyscyplinę w obronie. Wynik 4:0 z FC Donbass mówi sam za siebie.
Nagrody indywidualne rozdane
Najlepszym strzelcem turnieju został Vladyslav Zawierza z FC Donbass z 7 golami na koncie. Najlepszym bramkarzem turnieju został Dawid Feliga z Sochoresidences II. Nagroda dla najlepszego zawodnika Pucharu WSC Futsal Ligi trafiła do Krzysztofa Elsnera. Okazało się, że świeżo upieczony mistrz świata w Socca, czyli piłce nożnej 6-osobowej, a także mistrz Europy, podbił także "sochaczewskie podwórko", co zapowiadał od samego początku.
- Mega fajnie tu jest, mega profesjonalnie zorganizowany turniej. Na razie wyszliśmy z grupy, liczę, że uda nam się wygrać Puchar. Ja to zawsze jak przyjeżdżam gdziekolwiek, to chcę wszystko wygrywać. Taki jest nasz cel. Nie zawsze można, ale będziemy się starać. Bez takiego nastawienia nie ma szans na walkę -
- powiedział Krzysztof Elsner z Sochoresidences II przed fazą pucharową w rozmowie z Tomaszem Marciniakiem.
Organizatorem Pucharu WSC Futsal Ligi jest stowarzyszenie Wspieramy Sportowe Cele. Turniej rozegrany został pod honorowymi patronatami starosty Jolanty Gonty i burmistrza Daniela Janiaka. Partnerami wydarzenia są UKS Tajfun Brochów, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie oraz stowarzyszenie Sport w Centrum. Partnerem medialnym rozgrywek są Radio Sochaczew oraz portal TuSochaczew.pl.
Foto: Igor Kurzyński
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz