Ogniwo lepsze od Orkana

17:37, 25.03.2023 B.S. Aktualizacja: 20:06, 25.03.2023

W hicie XI kolejki Ekstraligi rugby emocji było więcej przed meczem niż na boisku. Obie ekipy kierowały się w tym spotkaniu zdrowym rozsądkiem i pilnowały szyków obronnych. Ostatecznie z potyczki ligowych gigantów zwycięsko wyszło Ogniwo, które w końcu pokonało drużynę Orkana na własnym podwórku. Orkan Sochaczew przegrał wyjazdowe spotkanie z Ogniwem 19:10. Mecz rozegrano w sobotę 25 marca w Sopocie.

Orkan jechał do Sopotu z dobrym nastawieniem. Trener Maciej Brażuk podkreślał przed meczem, jak ważna będzie gra w obronie i dyscyplina taktyczna, ale nie ukrywał, że lubi mierzyć się właśnie z Ogniwem. Wiadomo przecież, że to dwie bardzo groźne drużyny i najmniejszy błąd może kosztować utratę punktów.

A na punkty kibice musieli trochę poczekać. Obie ekipy nie spieszyły się do otwarcia wyniku. Rozpoczął ostatecznie Sopot. Kopnięcia z rzutów karnych pozwoliły zdobyć 6 oczek. Gdy Orkan zbliżył się na 3, gospodarze uciekli przyłożeniem. Punktował Vaha, który dołączył do Ogniwa wprost z rozpadającej się Skry. Przed meczem w klubowym wywiadzie zdradził, że transferem był zainteresowany także Orkan. To właśnie w naszym sochaczewskim klubie zawodnik z Tonga rozpoczął przygodę z Ekstraligą.

Ozdobą pierwszej części meczu była także widowiskowa akcja Ogniwa i próba wyjścia do kontry przy bocznej linii. Zawodnik gospodarzy spektakularnie, niczym w NFL, przeskoczył rzucającego się w nogi Adriana Pętlaka. Ostatecznie Ogniowo wygrało tę część meczu 13:3.

W drugiej połowie między zawodnikami trochę iskrzyło. W 69 minucie Orkan pięknie rozciągnął grę z prawej do lewej strony. Efektem drużynowej akcji było przyłożenie z podwyższeniem. 4 minuty później gospodarze odpowiedzieli kopnięciem ze znacznej odległości i zdobyli 3 punkty. Kolejne punkty padły z bliższej odległości w 80 minucie i to one ustaliły wynik meczu. Ogniwo tym razem wygrało z Orkanem 19:10.

Już w najbliższy weekend w niedzielę 2 kwietnia rugbistów Orkana czeka spotkanie domowe, jeśli mecz się odbędzie. Czy Skra Warszawa przyjedzie do Sochaczewa? Wszystko wskazuje na to, że nie.

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i PKN ORLEN

Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź, Gardenia SportFundacja PGNiG S.A.

Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, InterFreshPoltrans Sochaczew

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja, Grupa Aljeka, Kawecki TransportŻywiec Zdrój, Uniserv S.A.

Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl