Zamknij
REKLAMA

Kamil Rybicki już w Tokio. Do startu w igrzyskach coraz bliżej

15:00, 29.07.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Kamil Rybicki po uroczystym ślubowaniu olimpijskim dołączył do polskich reprezentantów w Tokio. XXXII Letnie Igrzyska rozpoczęły się 23 lipca. Zapaśnicy rywalizację o medale rozpoczną 1 sierpnia, więc jest czas na aklimatyzację. Zawodnik LKS-u Mazowsze Teresin będzie walczył w kategorii do 74 kg w stylu wolnym. 

Kamil Rybicki 23 lipca wziął udział w ostatnim ślubowaniu olimpijskim i dzień później wyleciał do Tokio. Uroczystość odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie. 

O uroczystości poinformował Polski Związek Zapaśniczy:

Dr Adam Jakubowski odczytał w imieniu osób współpracujących z zawodnikami rotę ślubowania a nominację otrzymali:

Zawodnicy: Magomedmurad Gadzhiev, Kamil Rybicki,

Trenerzy: Yusup Abdusalamov, Zalimhan Iusupov,

Lekarz: dr Adam Jakubowski

Fizjoterapeuta: Jakub Kuźniarek

Szef delegacji: Andrzej Supron

Sam zawodnik znalazł chwilę i opowiedział o wszystkich emocjach przed ślubowaniem i wylotem do Tokio.

- Nie odczuwam stresu, to są pozytywne emocje. Sam jestem bardzo ciekaw, jak to wszystko wygląda. Domyślam się, że jeszcze to wszystko do mnie nie dociera i nie jestem świadomy, jakie to jest wielkie wydarzenie. Fizycznie czuję się bardzo dobrze. Miałem 2 zgrupowania, które dobrze przepracowaliśmy. najważniejsze, że bez kontuzji. Odczuwam co prawda jeszcze zmęczenie, ale to normalne, wiec teraz uda mi się złapac trochę świeżości i odpocząć przed startem. Najważniejsze jest dla mnie, żeby dać z siebie 100% i żeby nie spalić się psychicznie - tłumaczy Kamil Rybicki, uczestnik Igrzysk Olimpijskich.

Zapaśnicy na tokijskich matach pojawią się 1 sierpnia. Rywalizować będą przez 6 dni. Kamil Rybicki wystartuje w mocno obsadzonej kategorii do 74 kg. Szczęścia reprezentantowi Polski i zawodnikowi klubu LKS Mazowsze życzy także Marek Olechowski, wójt gminy Teresin. 

- Zawsze jestem pełen nadziei, gdy rywalizację zaczynają zarówno nasi - Polacy, jak i zawodnicy z naszych sekcji. Wierzę, że po to tam pojechali, żeby walczyć o medale i najwyższe trofea - mówi Marek Olechowski, wójt gminy Teresin. - A co do Kamila, to przy tej okazji gratuluję mu występu na igrzyskach i tego, że będzie kolejnym olimpijczykiem z klubu Mazowsze. Z tego powodu także nadzieje są też spore, a wszystko zależy od losowania. Przecież tam wystartują najlepsi zawodnicy świata, którzy odnosili wielkie sukcesy, sami najlepsi. Nasz Kamil jest bardzo waleczny. Jego tata był także zapaśnikiem, do tego dobrzy trenerzy. Wierzę, że jak mu zdrowie pozwoli, to zrobi wszystko, żeby była niespodzianka - dodaje z uznaniem wójt Olechowski. 

Kamil Rybicki swoją kwalifikację zdobył na Mistrzostwach Świata w 2019 roku. Udział zawodnika LKS Mazowsze w igrzyskach to niewątpliwie jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń regionu w ostatnich latach.

Foto: Polski Związek Zapaśniczy

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%