Zamknij
REKLAMA

Sukces Bartka Nowakowskiego z LKS Mazowsze. Historyczny medal dla Polski w zapasach

13:19, 10.06.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

W ostatni weekend maja najlepsi młodzi zapaśnicy rywalizowali w Mistrzostwach Europy U-15 w stolicy Bułgarii, Sofii. W kadrze Polski nie zabrakło utalentowanych przedstawicieli LKS Mazowsze z Teresina. Fenomenalnie na bułgarskich matach zaprezentował się Bartek Nowakowski, który do kraju wrócił z historycznym, pierwszym medalem dla kraju wywalczonym w kategorii do 62 kg. 

Bartłomiej Nowakowski z sekcji zapaśniczej LKS Mazowsze swój start rozpoczął od 1/8 finału. Tam w 30 sekund pokonał reprezentanta Izraela. W walce o brązowy medal Mistrzostw Europy U-15 zapaśnik z Teresina wypunktował 10:0 przedstawiciela Grecji, Araama Moustopoula i jako jedyny przedstawiciel stylu wolnego stanął na podium bułgarskiego czempionatu. 

Co najważniejsze, Bartłomiej Nowakowski jako pierwszy w historii polskich zapasów zdobył medal Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej! Zachwytu nie kryje prezes LKS Mazowsze i wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego Ryszard Niedźwiedzki.

- W Mistrzostwach Europy startowało dwoje naszych zawodników. Wielkim, historycznym wynikiem jest brązowy medal Bartka Nowakowskiego. Mistrzostwa rozgrywane są od kilku lat, a jest to pierwszy medal dla stylu wolnego wywalczony dla Polski. To ogromna radość, że nasz reprezentant i zawodnik tego dokonał - mówi prezes Ryszard Niedźwiedzki. 

W imprezie startowała także utalentowana Karolina Zień. 

- Karolina zakończyła swoje zmagania po pierwszej walce, ale walka była bardzo wyrównana. Niuanse zadecydowały, że walkę wygrała reprezentantka Turcji. Turczynka nie doszła do finału i spowodowała, że Karolina odpadła - tłumaczy prezes Niedźwiedzki. 

Droga Bartka do medalu ME:

1/8 FINAŁU Danill Shafra Izrael , ( błyskawiczna wygrana Polaka po 30 sek. przez tusz)

1/4 FINAŁU Erdal Galip Bułgaria (0:6)

REPASAŻ Bartosz Tomala Polska (13:3)

Auraam Moustopoulus Grecja (10:0)

Foto: Polski Związek Zapaśniczy

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%