Zamknij
REKLAMA

MOSiR zachęca do aktywności w ferie. Choć wirtualnie, to pomysłów nie brakuje

17:56, 05.01.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczne ferie zimowe, które rozpoczęły się w poniedziałek 4 stycznia są wyjątkowe. Spotkania, zamiast na żywo, odbywają się w świecie wirtualnym. Nie oznacza to zupełnego lenistwa. Do sportowych aktywności wszystkich najmłodszych zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie, który przygotował szereg atrakcji, niespodzianek, zadań i ćwiczeń do wykonania w domu. Ferie z MOSiR-em? Czas! Start! 

W poniedziałek rozpoczęły się dwutygodniowe ferie zimowe. W tym roku wyjątkowo są wcześniej niż w latach ubiegłych i na dodatek w jednym terminie w całym kraju. Ze względu na sytuację epidemiczną uczniowie mają je spędzić w domu. Rząd dopuścił wyłącznie organizację półkolonii i obozów sportowych.

Swoją propozycję zajęć dla najmłodszych przygotował także sochaczewski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. O zadaniach dla wszystkich uczestników ferii opowiedziała Renata Kubik, koordynator obiektów MOSiR. 

- Chodzi nam o to, żeby dzieci nie spędzały czasu przy komputerze. Może kiedyś poprowadzimy także zajęcia online. Teraz proponujemy aktywność ruchową. To nie są wymagające ćwiczenia, ale rodzice informują już nas, że dzieci chętnie je wykonują i zwiększają swoją aktywność ruchową. Mamy chętnych, a to nas bardzo cieszy. Sochaczewska Karta Sportowca to opis aktywności wykonywanych przez 10 dni ferii. Do wykonania są plank, pajacyki, jaskółka, krzesełko przy ścianie, samolot i nożyce poziome. Wszystkie informacje znajdują się na naszych stronach internetowych i na Facebooku, ale w razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu - tłumaczy Renata Kubik, kierownik obiektów MOSiR.

Rozpoczęty 2021 rok będzie szczególny dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji także z innych powodów. 

- Biegi są zaplanowane na 18 czerwca. Prace z tym związane już trwają na czele z panem dyrektorem Mieczysławem Głuchowskim, pomysłodawcą wydarzenia. W zeszłym roku pierwszy raz w historii musieliśmy je odwołać. W tym roku liczymy, że to będzie wielkie wydarzenie, które uda się przeprowadzić. Na dodatek będą to ostatnie biegi pana dyrektora, który w tym roku udaje się na emeryturę  - dodaje Renata Kubik, koordynator obiektów MOSiR.

Rozmowa dostępna jest na stronie Radia Sochaczew w zakładce sport. Życzymy sobie i wszystkim spragnionym sportowych aktywności, by wiosna przyniosła informacje związane z łagodzeniem obostrzeń. 

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA