Bzura Chodaków przegrywa na zakończenie rundy

23:21, 15.11.2020 B.S Aktualizacja: 23:21, 15.11.2020

Spotkanie rozegrane w ramach XV kolejki IV ligi nie należało do najładniejszych. Bzura Chodaków przegrała na własnym boisku z Wkrą Żuromin 1:2, choć to goście strzelili wszystkie bramki. Mecz rozegrany w Chodakowie w sobotnie przedpołudnie był ostatnim tej rundy. Teraz piłkarzy czeka przerwa, którą powinni solidnie przepracować jeśli chcą poważnie myśleć o utrzymaniu się w rozgrywkach.

Bzura Chodaków spotkanie rozpoczęła trzema obrońcami. Założeniem trenera było wykorzystanie wahadłowych: Adama Żółtowskiego i Jakuba Kowalskiego. Niestety większość spotkania rozgrywała się w środku boiska, a drużyny miały kłopoty z wyprowadzaniem składnych akcji. Ofensywne ustawienie Bzury nie dziwi, ponieważ drużyna potrzebuje punktów, żeby realnie myśleć o utrzymaniu się w IV lidze.

Piłkarze Wkry pierwszego gola zdobyli już w 9 minucie bo bardzo ładnym strzale z rzutu wolnego. Z piłki ustawionej na 18 metrze mocno i precyzyjnie w lewe okienko uderzył Tomasz Kamiński. Bzura mogła odpowiedzieć trafieniem 5 minut później, lecz piłka po strzale Jana Wierzbickiego  z 6 metra trafiła w poprzeczkę. W 22 minucie Wkra Żuromin podwyższyła prowadzenie na 2:0. Celny strzał z główki od słupka padł po dośrodkowaniu z rzutu  rożnego. Sędzia Piotr Pałaszewski studził także temperamenty piłkarzy i chętnie pokazywał żółte kartki. W pierwszej połowie zawodnicy zobaczyli ich 4.

W środkowej części meczu wiele się nie działo. W 73 minucie jeden z obrońców Bzury potknął się, co sprawiło, że napastnik Wkry znalazł się w sytuacji sam na sam. Piłka minęła bramkę obok lewego słupka. Bzura próbowała zaatakować w końcowych minutach. W 86 minucie piłkarze Pawła Rzymowskiego zaatakowali z rzutu rożnego. Strzał z główki obronił bramkarz Wkry i interwencją wprowadził piłkę w pole karne, dobitka była niecelna. Bzura na gola czekała do 90 minuty. W tym pomogli goście. Piłkę w swojej bramce umieścił Grzegorz Barski. W doliczonym czasie gra obu drużyn ożywiła się, lecz w ciągu tych 4 minut wynik nie uległ zmianie. Dobrą sytuację miała Wkra. W 92 minucie goście zaatakowali lewą stroną. Piłkarz Wkry wbiegł w pole karne, znalazł się w sytuacji sytuacji sam na sam i strzelił obok prawego słupka.

- Czasem jest tak właśnie, że nam piłka odbija się od poprzeczki, a przeciwnikowi od słupka i wpada do bramki. Myślę, że można by poszukać plusów naszej gry, ale wiemy, że liczy się wynik końcowy. Powinniśmy dłużej przytrzymać piłkę przy konstruowaniu akcji. Brakuje nam tych strzałów i bramek. Mamy nad czym pracować zimą - powiedział po meczu Adam Zając, kapitan Bzury.

- Mógłbym powiedzieć, że zabrakło nam szczęścia ale tego to nam brakuje przez całą rundę. Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądała wiosna, bo nie wiem jeszcze jakie plany wobec mnie ma zarząd. Mamy czas na podsumowanie naszej gry - powiedział po meczu trener Paweł Rzymowski. Na pytanie związane z pracą w klubie odpowiedział jasno - Tak, chciałbym dalej pracować z tymi zawodnikami i chciałbym, żeby zostali bo jest tu naprawdę fajna grupa. Tak jak wspomniałem, nie wszystko zależy ode mnie - dodał trener.

Jak poinformował klub, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przyznał zwycięstwo Bzurze walkowerem z Kasztelanem Sierpc. Spotkanie nie odbyło się dwukrotnie. Teraz piłkarzy Pawła Rzymowskiego czeka zimowa przerwa. Drużyna ma czas na wyciągnięcie wniosków i analizę sytuacji. Jasnym celem Bzury jest utrzymanie się w IV lidze.