KS Teresin i szczęśliwa siódemka

15:52, 17.10.2020 B.S Aktualizacja: 15:59, 17.10.2020

Deszcz nie przeszkodził piłkarzom KS Teresin w ograniu kolejnego rywala warszawskiej Klasy okręgowej. W sobotnie przedpołudnie 17 października drużyna Sebastiana Kęski wygrała u siebie z Piastem Piastów 4:1 i odniosła już siódme zwycięstwo z rzędu. Hattrickiem popisał się Sebastian Parśniak, którego gole były zwieńczeniem ciężkiej pracy, jaką przez 90 minut wykonała cała drużyna.

Piłkarzom w Teresinie towarzyszyła angielska pogoda. Padający deszcz utrudniał grę, a piłka co jakiś czas zatrzymywała się w kałużach lub przyspieszała po koźle. Choć nie było łatwo, to mecz ułożył się dobrze dla zawodników KS-u. Już w 6 minucie wynik otworzył Grzegorz Węsek. W 30 minucie Kamil Bartosiewicz był bliski podwyższenia wyniku. Skrzydłowy podciął piłkę nad bramkarzem, lecz zawodnikowi Piasta udało się ją wybić z linii bramkowej. 10 minut później swoją szansę miał Sebastian Parśniak, który strzelił technicznie obok prawego słupka. Zrehabilitował się chwilę później i podwyższył prowadzenie na 2:0. W końcówce pierwszej połowy obrońcy Piasta ponownie wybijali piłkę z własnej linii bramkowej po strzale głową.

Piast Piastów także atakował i tworzył dobre sytuacje, zwłaszcza na początku drugiej połowy. Po strzale z kilku metrów bramka KS-u zadrżała - piłka odbiła się od poprzeczki. Teresin miał szansę na strzelenie gola z kontry w 50 minucie. Prawą stroną popędził Parśniak, który dobrze podał wzdłuż bramki, lecz kolega z drużyny przestrzelił z 3 metrów. Piast Piastów próbował rozgrywać i utrzymać się dłużej przy piłce. W 60 minucie po wymianie kilku podań z pierwszej piłki rywale uruchomili skrzydłowego. Po dośrodkowaniu z prawej strony napastnik Piasta strzałem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi Teresina. Goście cieszyli się tylko chwilę z bramki kontaktowej. W 66 minucie prowadzenie Teresina podwyższył Sebastian Parśniak. Końcówka meczu należała do gospodarzy. W 89 minucie Michał Bargieł zgubił obrońców Piasta i zanotował drugą w meczu asystę. Nokautujący cios wyprowadził Sebastian Parśniak, dla którego była to trzecia bramka w meczu.

- Najważniejsze, że udało się wygrać, chociaż pogoda nie sprzyjała, kałuże trochę utrudniały grę. Piłkarze Piasta momentami starali się przejęć inicjatywę, jak na początku drugiej połowy. Na szczęście my byliśmy skuteczniejsi - powiedział po meczu zdobywca trzech goli Sebastian Parśniak.

XIII kolejka warszawskiej Klasy okręgowej:

KS Teresin - Piast Piastów 4:1

Gole: Węsek 6', Parśniak 44', 66', 89'

Skład: Drązikowski (Chapuła), Binienda, Smoliński, Popławski, Żakowski, Stencel, Węsek, Bartosiewicz, Szewczyk, Parśniak, Bargieł

W najbliższy weekend Teresin zagra na wyjeździe z Koroną Góra Kalwaria. Mecz odbędzie się 24 października o 13:30.