Zamknij
REKLAMA

Wielka Gala Sportu w Teresinie. Wynik mógł być tylko jeden

17:07, 08.02.2020 | B.S
REKLAMA
Skomentuj

W piątkowy wieczór 7 lutego w hotelu Kuźnia Napoleońska spotkali się wszyscy przyjaciele sportu w gminie Teresin. Kapituła składająca się z przedstawicieli poszczególnych sekcji wybrała "10" najlepszych, reprezentujących 3 najprężniej działające sekcje sportowe: zapasy, łucznictwo i lekkoatletykę. Najlepszym sportowcem gminy został Kamil Rybicki, 7 zawodnik MŚ w zapasach z września 2019 roku. W sumie nagrody przyznano w sześciu kategoriach. 

To był wyjątkowy, pełen emocji wieczór. Wśród zaproszonych gości pojawili się oczywiście nominowani zawodnicy, utytułowani trenerze i przedstawiciele sekcji sportowych, a także zaproszeni goście i przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych. Wśród nich wójt gminy Teresin Marek Olechowski, jego zastępca Marek Jaworski, Bogdan Linard, przewodniczący rady gminy, Aleksander Łopata, radny powiatu sochaczewskiego i Krzysztof Walencik, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Organizatorem wydarzenia była Justyna Kamińska, animator sportu, a galę poprowadził Marcin Odolczyk. 

- Nie sposób nie pamiętać o ludziach, którzy mają swoje zasługi w tym, że sport w Teresinie stoi na tak wysokim poziomie ale też trzeba pamiętać o tych, którzy działają w innych ośrodkach. Mamy czym się pochwalić, sport też promuje naszą gminę. A wygrał faworyt, zawodnik, który osiągał zdecydowanie najlepsze wyniki. Rysuje się przecież wielka szansa, że na najbliższych igrzyskach znajdzie się właśnie Kamil - powiedział Marek Olechowski, wójt gminy Teresin.

W skład Kapituły IV Gali Sportu Gminy Teresin weszli: Krzysztof Walencik, Artur Albinowski, Hubert Konecki, Andrzej Andryszczyk, Katarzyna Klata, Bogusław Cierech, Ryszard Śliwiński, Artur Wróbel, Radosław Jurzyk, a obradom przewodniczyła Justyna Kamińska. 

Sport Szkolny:

Szkoła Podstawowa im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie

Zawodnicy: Dominik Rudnicki, Mateusz Wiśniewski, Kacper Jarosiński, Kacper Zyzek, Maciej Białkowski, Jan Dmoch, Mateusz Kąpiński, Dominik Kamiński, Bartosz Makowiecki, Mateusz Majcher, Kamil Paluch, Radosław Kucharski, Krzysztof Goluch.

Trener: Maciej Starus

Młody Talent Roku:

Zapasy:Karolina Zień, Dawid Bielski, Zuzanna Klata

Lekkoatletyka: Barbara Bargieł, Kamil Orlikowski, Oliwia Sokół, Eliza Galińska, Inga Andryszczyk, Norbert Bajurski, Magdalena Niewiadomska 

Tenis Ziemny: Mateusz Wójcik, Oleksii Bielak

Tenis Stołowy: Szumon Wołowczyk, Paweł Heleniak

Łucznictwo: Maria Małolepsza, Alicja Zygmunciak, Krystian Kryszkiewicz

Piłka Nożna: Bartosz Lot, Jonasz Kamiński

Najlepsza Drużyna Roku:

1. LKS Mazowsze Teresin, łucznictwo: Alicja Zygmunciak, Agata Michałowska, Oliwia Dylik

2. LKS Mazowsze Teresin łucznictwo:Krystian Kryszkiewicz, Mateusz Nguyen, Miłosz Olczak, Sebastian Błaszczyk

3. ULKS Tęcza Budki Piaseckie, tenis stołowy: Mateusz Selerski, Damian Selerski, Kamil Łażewski, Dariusz Skowroński

Wydarzenie Sportowe Roku:

1. Międzynarodowy Memoriał Karola Hibnera w Łucznictwie

2. IX Halowe Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie

3. Mistrzostwa Mazowsza U-12 i U-14 w Lekkiej Atletyce 

Trener Roku:

Andrzej Andryszczyk - UKS Filipides

Najlepszy Sportowiec:

1. Kamil Rybicki

2. Hubert Wiśniewski

3. Semen Terzi

4. Małgorzata Maciągowska

5. Lena Suchowolak

6. Filip Wiśniewski

7. Michał Chojnacki

8. Bartosz Staniaszek

9. Wojciech Wysocki

10. Bartłomiej Nowakowski

- Doczekaliśmy się chwili, że gmina Teresin słynie już z trzech dyscyplin i do grona zapasów i łucznictwa dołączyła lekkoatletyka. Słychać już o nas nie tylko w województwie ale i w całej Polsce. Jest dumny z moich zawodników, a sam tytuł jest dla mnie zaskoczeniem. Taka nagroda jest jak Oskar dla aktora. W gminie Teresin naprawdę nie jest łatwe zostać Trenerem Roku - mówił wzruszony Andrzej Andryszczyk, trener i założyciel UKS Filipides, nagrodzony tytułem Trenera Roku.

- Spodziewałem się wyróżnienia, jestem dumny z mojego wyniku na Mistrzostwach Świata w zapasach, gdzie byłem 7 ale świetne jest to, że coraz lepsze wyniki osiągają też przedstawiciele innych sekcji, jak w bieganiu czy łucznictwie. Widać to urozmaicenie. Cieszę się, że sport tak fajnie się u nas rozwija - powiedział Kamil Rybicki, Sportowiec Roku gminy Teresin. 

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MokMok

2 0

Madrzyiambitni mieszkancy Teresinskiej Gminy to sukcesy medale rekordy 23:24, 08.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone