Zamknij

Kamil Rybicki siódmym zapaśnikiem świata do 74 kg.

19:02, 21.09.2019 B.S Aktualizacja: 19:02, 21.09.2019
Skomentuj

Wielki sukces zapaśnika LKS Mazowsze Teresin na Mistrzostwach Świata Seniorów w Kazachstanie! Kamil Rybicki zakończył rywalizację na siódmym miejscu w kategorii do 74 kg. Do wymarzonego miejsca dającego kwalifikację olimpijską zabrakło niewiele. To największy sukces w sportowej karierze Kamila Rybickiego, który o Igrzyska Olimpijskie powalczy jeszcze na wiosnę.

Na wrześniowych Mistrzostwach Świata w Kazachstanie w kategorii do 79 kg. rywalizowało 39 zawodników. W piątek 20 września Kamil pewnie pokonał zawodnika z Egiptu i w 1/8 turnieju mierzył się z aktualnym mistrzem świata Zaurbekiem Sidakovem. Niestety w tym pojedynku zdecydowaną przewagę miał Rosjanin. Od jego dalszych wyników zależał udział Kamila w repasażach. Na szczęście dla zawodnika LKS Mazowsze Teresin Sidakov znalazł się w finale, a Kamil powrócił do rywalizacji w sobotę.

Pierwszą walkę repasażową Kamil wygrał przez przewagę techniczną 11:0. Rywalem był reprezentant Meksyku Victor Hernandez. W drugiej rundzie stawką pojedynku była kwalifikacja olimpijska, która przypadła niestety zawodnikowi z Japonii. Mao Okui wygrał 2:6 i zakończył udział Kamila w turnieju.

7 miejsce na Mistrzostwach Świata Seniorów to największy sportowy sukces Kamila Rybickiego w jego karierze. jak czytamy na stronie LKS Mazowsze Teresin "Kamilowi zabrakło bardzo niewiele, ale znając go, wiemy że nie powiedział on jeszcze ostatniego słowa i udanie o awans olimpijski powalczy na wiosnę."

"Brawo Kamil, głowa do góry, jesteśmy z Ciebie dumni."

Zdjęcie z profilu Polskiego Związku Zapaśniczego.