Zamknij

Nowe centrum handlowe w okolicach Olimpijskiej

15:03, 26.03.2023 M.
Skomentuj foto źródło UM Sochaczew foto źródło UM Sochaczew

Jak poinformował Urząd Miasta, w czwartek 31 marca w ratuszu samorząd miasta oraz gminy Sochaczew podpisał zapowiadane porozumienie z firmą Napollo w sprawie budowy ronda na skrzyżowaniu Olimpijskiej z DK 92. Inwestycja umożliwić ma budowę nowego centrum handlowego przy obwodnicy (tuż za McDonladem).  

Porozumienie między Urzędem Miasta Sochaczew, Urzędem Gminy Sochaczew a firmą Napollo podpisane. Dotyczy one współpracy wszystkich stron w zakresie budowy ronda na skrzyżowaniu Olimpijskiej z DK 92 – inwestycję tę w całości sfinansować ma firma Napollo. Która planuje budowę w tej okolicy nowego centrum handlowego.

- Przypomnijmy, że zgodę na zawarcie porozumienia wyraziła 15 marca rada miasta, a wczoraj podobną uchwałę, i też jednogłośnie, podjęła rada gminy Sochaczew.

Rondo pozwoli zapewnić dogodny i bezpieczny dojazd do dwóch działek leżących po wschodniej stronie obwodnicy, ale nadal w graniach miasta, na których inwestor planuje budowę centrum handlowego N-Park Sochaczew. Ma ono przypominać centra handlowe zbudowane przez Napollo w Gorzowie Wielkopolskim czy ostatnio we Wrocławiu.

Centrum ma stanąć na dwóch niezabudowanych działkach, o łącznej powierzchni 2 hektarów, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie restauracji McDonalds.

Wstępne założenia są takie, że do końca czerwca br. powstanie projekt budowy ronda, prace w tym rejonie przeprowadzone zostałyby na przełomie 2022 i 2023 roku, a wówczas wiosną przyszłego roku Napollo mogłoby wystartować z budową centrum handlowego.

Podpisy pod porozumieniem złożyli burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki, wójt gminy Sochaczew Mirosław Orliński oraz reprezentujący firmę Napollo Wojciech Orlof.

- informuje Urząd Miasta Sochaczew.

(opr. red. )

(M. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

HH.St.Pauli.HH.St.Pauli.

1 0

Jak chcecie budować rondo na przełomie roku 2022/2023.Czy burmistrz ma w urzędzie wehikuł czasu??? 12:09, 23.04.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%