Zamknij
REKLAMA

Energop Sochaczew po wielkiej modernizacji i z wizją na przyszłość

13.43, 18.01.2021 tekst promocyjny
REKLAMA

ENERGOP jest spółką skarbu państwa, która w ostatnich czasach mocno postawiła na rozwój. Dzięki wsparciu niebędącym pomocą publiczną w kwocie 16 mln PLN oraz dokapitalizowaniu inwestycji przez ARP S.A. w kwocie 7 mln PLN, możliwym stało się zmodernizowanie Zakładu, będącego jednym z największych pracodawców w powiecie sochaczewskim.

[FOTORELACJA]9942[/FOTORELACJA]

W listopadzie 2020 roku została ukończona została budowa 2 hal, która zwiększyła powierzchnie produkcyjne ENERGOP o ponad 4 tysiące m2. Poza pracami budowlanymi, Spółka od ponad dwóch lat rewitalizuje posiadany park maszynowy oraz zakupuje maszyny, których parametry pozwalają znacząco zautomatyzować proces produkcyjny, skrócić poszczególne etapy prefabrykacji i poszerzyć ofertę proponowaną krajowym i zagranicznym kontrahentom. Nowe giętarki, maszyna do kształtowego cięcia blach, maszyna do kształtowego cięcia rur, nowoczesna tokarka czy automaty spawalnicze to tylko niektóre z nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie maszyn, które już rozpoczęły pracę w sochaczewskim ENERGOPIE.

W 2021 roku Spółka będzie kontynuowała realizację prac na rynku krajowym, choć przed pandemią portfel zamówień ENERGOP składał się zazwyczaj z zagranicznych kontrahentów. I właśnie dlatego, że od 2020 roku Spółka wygrywa kontrakty dla wiodących spółek państwowych branży petrochemicznej czy energetycznej, jakość wyrobów ENERGOP musi pozostać utrzymana na dotychczasowym, najwyższym poziomie – co jest możliwe, dzięki zainwestowaniu 23 mln PLN w modernizację zakładu i parku maszynowego.

ENERGOP chce wykształcić kadry spawaczy i monterów

Nie od dziś widzimy, że zapotrzebowanie na zawody tj. monterzy, spawacze, tokarze jest ogromne, ale chętnych młodych ludzi wciąż brakuje. Jako Spółka z wieloletnim doświadczeniem, która posiada fachowców z ogromną wiedzą, chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wykształcić młodych ludzi, którzy swoją zawodową ścieżkę chcą powiązać z tymi właśnie specjalizacjami.

I choć wiemy, że w dobie koronawirusa nadal wszystko pozostaje niepewne, to w najbliższej przyszłości wiele istotnych dla Polski inwestycji jest planowanych do realizacji. Jako odpowiedzialni pracodawcy, nawet w tak trudnych czasach musimy dbać o swoje kadry. Realizujemy program kształcenia dla młodych osób, które chciałyby swoją drogę zawodową związać z zawodem spawacza czy montera. Młody człowiek może otrzymać zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę i darmowe szkolenie ze spawania, które skutkuje otrzymaniem certyfikatów spawalniczych UDT-cert. Oznacza to, że młodzi ludzie mogą nie tylko zdobyć doświadczenie, ale również mieć stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku i cenionej w branży.

- Utrzymanie pozycji lidera możliwe jest tylko dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze specjalistów, ale również inwestowaniu w nowe kadry, które kiedyś poprowadzą dalej naszą Spółkę w stronę dalszego rozwoju. Jesteśmy nastawieni optymistycznie, wiemy, że ten rok to czas wytężonej pracy i dużych kontraktów. Będziemy wciąż rozwijać naszą Spółkę, bo to podstawa sukcesu – powiedział Prezes Zarządu Paweł Łapa.

- Naszą misją jest dbałość o stabilny rozwój ENERGOP oraz kształcenie kolejnego pokolenia tak cenionych na rynku fachowców, jak Ci wszyscy, którzy w naszym Zakładzie zdobywali doświadczenie.

I właśnie dlatego, postanowiliśmy wprowadzić w życie program kształcenia dla wszystkich młodych osób, które chcą nauczyć się trudnego, choć wciąż pożądanego zawodu spawacza. Będziemy wytrwale i z pełnym zaangażowaniem kształcić młode osoby w zawodzie spawacza, montera, ponieważ jako Spółka Skarbu Państwa czujemy się odpowiedzialni za polski przemysł i polskich fachowców. Nasza wizja firmy oparta na założeniach rozwoju energetycznego i transformacji energetycznej to kierunek rozwoju, który obraliśmy i chcemy brać w tym czynny udział. Jesteśmy zdeterminowani do działania i zachęcamy do podjęcia pracy w sochaczewskim ENERGOPIE – podsumował Krzysztof Czarnecki, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Produkcji.

(tekst promocyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%