Zamknij

MFO: Posprzątali las w Kożuszkach Parcel

17:41, 22.04.2018 | tekst promocyjny
Skomentuj
REKLAMA

Pancerze od kabli i zderzaki samochodowe – to jedne z bardziej poruszających śmieciowych znalezisk pracowników firmy MFO.

Nie tylko w Kożuszkach Parcel. Pracownicy MFO posprzątali też las w Czerwonce. Zebrali dwie pełne po brzegi przyczepki śmieci, ale, jak sami przyznają, akcję należałoby powtórzyć, bo, niestety, mimo powszechnego podatku śmieciowego, zjawisko wyrzucania odpadów m. in. do lasów, również w naszym powiecie,  nie zmniejszyło się.

Pancerze od kabli i zderzaki samochodowe – to jedne z bardziej poruszających śmieciowych znalezisk pracowników firmy MFO, którzy z okazji Dnia Ziemi w ostatni piątek postanowili posprzątać lasy w Kożuszkach Parcel i w Czerwonce. Wszystko pod przewodnictwem bardzo pomocnych leśniczych z Nadleśnictwa Radziwiłłów.

Około dwudziestoosobowa ekipa złożona z kadry producenta profili stalowych, z siedzibą w Gminie Sochaczew, wspólnie z członkami zarządu firmy, postanowiła oczyścić sąsiadujące z nią tereny naprawdę zielone. Ku swojemu zaskoczeniu znaleźli mnóstwo śmieci. Zaskoczeniu, bo przecież wydawałoby się, że społeczeństwo mamy coraz bardziej ekologicznie świadome, a powszechny podatek śmieciowy powinien ukrócić proceder dzikich wysypisk. Niestety, tak nie jest.

Dominowały butelki i papiery, ale były też całe góry plastikowych odpadów. Z obu leśnych kompleksów udało się zebrać dwie pełne samochodowe przyczepki upchanych w worki śmieci.

- Na pewno oba lasy są teraz czystsze, ale mamy świadomość, że akcję należałoby powtórzyć. Tam nadal jest co sprzątać – mówi Konrad Sobański, starszy inspektor ds. BHP z MFO.

Wyczerpani prawie czterogodzinnym sprzątaniem pracownicy odzyskiwali siły przy grillu, wieńczącym szlachetną inicjatywę.

(tekst promocyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz