Wiadomości

Zamknij

Wójt Mońka z wotum zaufania i absolutorium, dziękuje za dobre słowo i krytykę

Jowita Leszczyńska Jowita Leszczyńska 19:01, 23.06.2026 Aktualizacja: 19:15, 23.06.2026
Skomentuj Wójt Mońka z wotum zaufania i absolutorium, dziękuje za dobre słowo i krytykę

23 czerwca odbyła się sesja rady gminy Nowa Sucha. Wójt Maciej Mońka otrzymałwotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"17438"}

Wójt gminy Nowa Sucha Maciej Mońka z wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu w 2025 roku.

„Pakiet” uchwał z tym związanych rozpoczął się przedstawieniem raportu o stanie gminy.

- Miniony rok upłynął pod znakiem realizacji zadań bieżących na wysokim poziomie, obejmujących kluczowe obszary funkcjonowania samorządu, takie jak bezpieczeństwo, oświata, kultura, opieka społeczna, gospodarka przestrzenna czy utrzymanie infrastruktury. Podejmowane działania pozwoliły na zapewnienie stabilnego funkcjonowania gminy oraz systematyczną poprawę jakości życia mieszkańców. Jednocześnie mam świadomość, że w wielu obszarach możliwe są dalsze usprawnienia, które będą przedmiotem naszych działań w kolejnych latach -

- podsumowywał raport wójt Maciej Mońka.

Budżet został zrealizowany na wysokim poziomie.Szczegóły w tym temacie przedstawiła na sesji skarbnik Agata Żywicka.

I tak dochody na plan ponad 59 mln zł zrealizowano w kwocie 58,5 mln zł (prawie 99% planu).

Wydatki na plan ponad 58 mln zł zostały zrealizowane w kwocie prawie 53 mln zł, co stanowi 90,5% planu. Wydatki inwestycyjne stanowiły nieco ponad 12 procent wydatków ogółem.

Budżet zamknął się nadwyżką w kwocie 5.7 mln zł.

Regionalna Izba Obrachunkowa, podobnie jak komisja rewizyjna nie miały zastrzeżeń do wykonania budżetu.

Uchwałę o udzieleniu wotum zaufania (podobnie jak absolutorium) radni podjęli jednomyślnie (trzynastoma głosami „za” przy dwóch radnych nieobecnych).

- Ja bardzo się cieszę, że państwo radni i sołtysi walczą o różne rzeczy. Czasem się ścieramy, to jest rzecz normalna, bo ja też muszę pilnować przepisów i sprawdzać wspólnie z panią skarbnik czy na wszystko wystarczy pieniędzy w budżecie, ale to że komuś zależy, że stara się przeforsować jakieś tematy, to bardzo dobrze. Potem wspólnie ustalamy co robimy, w jakiej kolejności. Nie wszystkie przedsięwzięcia udaje się zrealizować. Zawsze jest niedosyt, że można było lepiej. Też po jakimś czasie na przykład człowiek uzyskuje nowe informacje i gdyby wiedział wcześniej, to może by podjął inne decyzje, ale tak już jest, że działania trzeba podjąć tu i teraz. Naprawdę atmosfera i współpraca, uważam, że jest bardzo dobra. Dziękuję za wszystkie dobre rady, ale też i głosy krytyczne -

- mówił wójt Mońka po otrzymaniu wotum zaufania.

Po udzieleniu absolutorium nastąpiły owacje na stojąco. Były też kwiaty i gratulacje. 

Słowa uznania popłynęły też do skarbnik Agaty Żywickiej oraz do sekretarz Anny Janiak.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%