19 czerwca br. przy Szkole Podstawowej w Kamionie odbyła się uroczystość otwarcia i poświęcenia nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego. Wydarzenie było częścią Pikniku Rodzinnego, który zgromadził mieszkańców gminy, uczniów, nauczycieli oraz licznych gości. Organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji, obejmujący występy artystyczne najmłodszych uczniów, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz Bieg na Milę Kamiońską.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"17432"}
W uroczystości udział wzięli: Monika Katarzyna Pietrzyk- Wójt Gminy Młodzieszyn, Michał Orliński – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, który jednocześnie reprezentował Macieja Małeckiego - posła na Sejm RP, ks. Waldemar Majchrowski – proboszcz parafii w Kamionie, Sławomir Makowski-Przewodniczący Rady Gminy Młodzieszyn, Anna Sobieraj-Sekretarz Gminy Młodzieszyn, Małgorzata Zawadzka -Skarbnik Gminy Młodzieszyn , Marzena Cichy - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamionie oraz Maciej Woźniak – Kierownik Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej.
Podczas swojego wystąpienia Wójt Monika Pietrzyk podkreśliła znaczenie inwestycji dla rozwoju sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.
– Oddajemy dziś do użytku nowoczesny obiekt, który będzie służył nie tylko uczniom Szkoły Podstawowej w Kamionie, ale całej lokalnej społeczności. To inwestycja w zdrowie, rozwój i przyszłość naszych dzieci oraz młodzieży. Wierzę, że to boisko stanie się miejscem sportowych sukcesów, rozwijania pasji, budowania przyjaźni i wspólnego spędzania czasu. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego ważnego przedsięwzięcia –
- powiedziała Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk.
Słowa wdzięczności Wójt Monika Pietrzyk skierowała do Posła na Sejm RP Macieja Małeckiego za pomoc w pozyskaniu środków finansowych na realizację projektu oraz do Radnych Gminy Młodzieszyn na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Sławomirem Makowskim za wsparcie i zaangażowanie w realizację inwestycji. Podziękowania otrzymał również wykonawca przedsięwzięcia – firma GIERMAKOWSKA Roboty Drogowe i Brukarskie Budowa Kortów Tenisowych.
Wójt podziękowała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamionie Marzenie Cichy za bardzo dobrą współpracę oraz zaangażowanie w działania podejmowane na rzecz rozwoju szkoły. Podziękowała również Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi, Posłowi na Sejm RP Adamowi Orlińskiemu oraz Radnemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego Michałowi Orlińskiemu za dobrą współpracę i wspieranie działań podejmowanych na rzecz rozwoju Gminy Młodzieszyn.
Nowe boisko powstało w ramach projektu „Budowa i rozbudowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w gminie Młodzieszyn”, współfinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
W ramach zadania wybudowano boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Kamionie wraz z budynkiem gospodarczym i wiatą oraz boisko w Janowie. Przy Szkole Podstawowej w Młodzieszynie powstało zaplecze sportowe i widownia obiektu lekkoatletycznego, a także doposażono plac zabaw dla dzieci.
Całkowita wartość projektu wyniosła 5 375 873,33 zł, z czego 4 455 000,00 zł pochodziło ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, natomiast 920 873,33 zł stanowił wkład własny Gminy Młodzieszyn.
Uroczystego poświęcenia obiektu dokonał ks. Waldemar Majchrowski, proboszcz parafii w Kamionie. Następnie odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi, które oficjalnie otworzyło nowy obiekt sportowy.
Po części oficjalnej uczestnicy mogli korzystać z licznych atrakcji przygotowanych w ramach Pikniku Rodzinnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy uczniów, animacje, gry i zabawy dla dzieci oraz wspólna integracja mieszkańców. Zwieńczeniem wydarzenia był Bieg na Milę Kamiońską, który dostarczył wielu sportowych emocji zarówno uczestnikom, jak i kibicom.
Wójt Monika Pietrzyk podziękowała również wszystkim osobom i organizacjom zaangażowanym w przygotowanie Pikniku Rodzinnego. Wyrazy wdzięczności skierowała do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionie oraz Kół Gospodyń Wiejskich „Kamionki” i „Nasze Witkowice”, które aktywnie włączyły się w organizację wydarzenia i przygotowanie atrakcji dla uczestników.
Nowoczesne boisko wielofunkcyjne będzie służyć nie tylko uczniom Szkoły Podstawowej w Kamionie, ale również całej lokalnej społeczności, stając się miejscem aktywności, integracji i rozwijania sportowych talentów. Mamy nadzieję, że przez wiele lat będzie ono miejscem sportowych sukcesów, radości i niezapomnianych wspomnień.