W Zespole Szkół w Teresinie odbędzie się wkrótce symultana szachowa z Wojciechem Gryciukiem. Hasło wydarzenia to „Wygraj z mistrzem”. Organizatorami są: radna powiatowa Aneta Sowińska oraz dyrektor Zespołu Szkół w Teresinie Krzysztof Paradowski.
Do 10 października chętni mogą zgłaszać swój udział w symultanie szachowej „Wygraj z mistrzem”. Wydarzenie odbędzie się 18 października w Zespole Szkół w Teresinie.
- Symultana jest to partia szachów odgrywana z wieloma uczestnikami na raz. Jest jeden mistrz tej rozgrywki, który gra z wieloma uczestnikami. W naszym przypadku będzie to liczba 20-25 osób. Zmierzy się z nimi Wojciech Gryciuk, ale są mistrzowie, którzy jednocześnie potrafią rozgrywać partie nawet z setką osób –
- tłumaczy pomysłodawczyni i współorganizatorka wydarzenia Aneta Sowińska.
Jak dodaje, w Teresinie dotąd nie było takich rozgrywek.
- Chcieliśmy otworzyć furtkę na ten rodzaj sportu. Pomysł powstał bardzo spontanicznie, ponieważ całkiem niedawno poznałam naszego mistrza, pana Wojciecha Gryciuka, który okazał się bardzo ekstrawertycznym człowiekiem, otwartym na nowe wyzwania i projekty –
- dodaje Aneta Sowińska.
I tutaj z taką chęcią współpracy przyszedł pan Krzysztof Paradowski.
Nie ma tu ograniczeń wiekowych. Zasiąść do walki z Wojciechem Gryciukiem mogą dzieci, młodzież i dorośli. Obowiązują zapisy, których można dokonać mailowo na adres: [email protected] do 10 października. Własne szachy nie będą potrzebne.
Do współpracy w organizacji wydarzenia ochoczo przystąpił dyrektor ZS w Teresinie Krzysztof Paradowski.
- Kiedy pani Aneta napisała do mnie, że jest taki pomysł, pomyślałem, że to jest świetna okazja do tego, żeby w naszej szkole zrobić coś, czego jeszcze w Teresinie nie było, wydarzenie, dzięki któremu każdy będzie mógł zmierzyć się z mistrzem, a nawet tego mistrza ograć. Dla tych osób, którym się to uda, przewidziane są nagrody. Jeśli z mistrzem nikt nie wygra, wręczymy nagrody tym, którzy wytrwają w rozgrywkach najdłużej –
- mówi dyrektor Krzysztof Paradowski.
Wydarzenie patronatem objęli: poseł Maciej Małecki, starosta powiatu sochaczewskiego Jolanta Gonta, oraz urząd gminy Teresin.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz