Zamknij

AEH filia w Sochaczewie. Dyplomy rozdane!

19:24, 16.09.2023 . Aktualizacja: 11:05, 17.09.2023
Skomentuj

Dziś w samo południe w murach sochaczewskiej filii Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej przy ul. Stadionowej 4 wręczono dyplomy studentom, którzy ukończyli studia I i II stopnia. W trakcie uroczystości podpisano także porozumienie między uczelnią a spółką ORLEN Projekt. Całość zakończyła część piknikowa.

[FOTORELACJA]12843[/FOTORELACJA]

Wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru oraz orszaku rektorskiego. Następnie po odsłuchaniu hymnu państwowego i powitaniu przybyłych gości, głos zabrał Jego Magnificencja Rektor AEH Konrad Janowski:

- To chwila, w której łączy się trochę patosu z tą zwykłą radością z osiągniętego sukcesu dla nas jako wykładowców. Cieszymy się, że nasi studenci ukończyli studia, osiągnęli swój cel, a my mogliśmy tę wiedzę i umiejętności im przekazać. Jesteśmy dumni, szczególnie tu w Sochaczewie, gdyż Ci studenci są wyjątkowi. Porównujący ich z tymi z Warszawy, to studenci z Sochaczewa są dużo bardziej dojrzali, świadomi tego, że chcą się czegoś nauczyć, zdobyć konkretną wiedzę. Najczęściej mają doświadczenie, przez które filtrują wiedzę, którą im dajemy. Ona nie idzie w próżnie, tylko w przetwarzanie jej na bazie doświadczenia zawodowego, które Ci studenci najczęściej mają.

Kolejne słowa popłynęły z ust dr Barbary Sypniewskiej - Dyrektor Filii w Sochaczewie Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie:

- Jestem niezwykle dumna z naszych studentów, bo to bardzo wyjątkowe osoby. Co ważne - dziś po raz pierwszy kończyli magistrzy, ponieważ dwa lata temu dostaliśmy pozwolenie z ministerstwa na rozpoczęcie studiów II stopnia. Muszę podkreślić, że to ludzie bardzo pracowici, zaangażowani, sochaczewska brać studencka to społeczność niezwykle wyjątkowa.

Po przemowach nastąpiło wręczenie dyplomów absolwentom, którzy ukończyli studia I i II stopnia. W ich imieniu, za owocną naukę, w stronę kadry pedagogicznej podziękowania skierowała Katarzyna Janiak. Po tym nastąpiło podpisanie porozumienia między władzami uczelni a przedstawicielami spółki ORLEN Projekt.

- Są to dwa porozumienia. Jedno to o całościowej współpracy pomiędzy spółką a szkołą w Sochaczewie. Wymiana doświadczeń, program studencki, wspólne wizyty studyjne. Natomiast to drugie porozumienie jest stricte porozumieniem o praktykach. Ważnym jest to żeby był odpowiedni dobór do zespołów realizacyjnych. Zespół inwestycyjny przy inwestycjach, które my prowadzimy nie składa się tylko z inżynierów. To są prawnicy, ekonomiści i finansiści. Dlaczego? Dlatego żeby odpowiednia inwestycja szła w dobrym kierunku, ponieważ tam są elementy finansowe, rozlicznie dostaw czy elementy zakupowe. Bardzo ważny jest kontroling kosztów, czyli utrzymać w ryzach odpowiedni projekt

- mówił Marcin Kasza, prezes zarządu spółki ORLEN Projekt. Korzyści płynące z tej umowy podkreśla także poseł Maciej Małecki:

- W Ministerstwie Aktywów Państwowych zachęcamy Spółki Skarbu Państwa do współpracy z polskimi uczelniami. Do angażowania się w mniejszych ośrodkach. Cieszę się, że spółka Orlen Projekt podpisała umowę o współpracy z Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie filia w Sochaczewie. Widzę tu korzyść i dla uczelni, dla studentów, dla rozwoju tej szkoły wyższej w naszym mieście, ale i dla grupy ORLEN. Ponieważ funkcjonowanie ORLENU na konkurencyjnym międzynarodowym rynku to nie tylko inżynierowie, skomplikowane projekty czy instalacje. To też dobre zarządzanie. To jest liczenie kosztów, ich kontrolowanie, planowanie, logistyka. I w tym wszystkim warto wykorzystywać wiedzę polskiej nauki i wychwytywać talenty.

Na koniec pozostało wspólne zdjęcie i rzut biretami w okrzykach radości. Zwieńczeniem uroczystości była część piknikowa.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%