Zamknij
REKLAMA

Szlachetna Paczka Sochaczew. Jeszcze 11 rodzin potrzebuje naszej pomocy

12.10, 05.12.2022 K.Ż Aktualizacja: 15.24, 05.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Sochaczewska Szlachetna Paczka już na ostatniej prostej. W najbliższy weekend 10-11 grudnia odbędzie się weekend cudów. Warto przypomnieć, że  z naszego powiatu jeszcze 11 rodzin, czeka na naszą pomoc.

- Do Weekendu Cudów został niespełna tydzień a 11 rodzin z naszego rejonu wciąż czeka na swojego darczyńcę. Anna z Rodziną, Danuta, Ilona z Rodziną, Monika z Rodziną, Marcin z Rodziną, Ewa z Rodziną, Beata z Rodziną, Maria,  Anna z Rodziną, Iwona z Rodziną,  Marta z Rodziną. Nie pozwólmy, żeby te rodziny zostały bez pomocy! Wspólnymi siłami możemy podarować im coś więcej niż paczkę ale wiarę i nadzieję na to, że jest ktoś dla kogo ich sytuacja nie jest obojętna! Aby wybrać rodzinę, której chcemy pomóc należy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl jeżeli nie jesteście państwo w stanie stworzyć całej paczki można również przynosić dary na nasz magazyn. Zrobimy z nich paczki, które trafią do rodzin w przyszły weekend!  W razie pytań zapraszam do kontaktowania się z nami –

Informuje ekipa Szlachetnej Paczki z Sochaczewa.

Razem z wolontariuszami Szlachetnej Paczki, zachęcamy do zastania darczyńcą.  Naszej pomocy potrzebuje jeszcze 11 rodzin. Prezentujemy pełną listę potrzebujących. Rodzinę można wybrać wspólnie  z przyjaciółmi, z bliskimi, z kolegami z pracy, ze szkoły, ze studiów, z grupą w przedszkolu i razem przygotować paczkę. Potrzeby każdej rodziny są dokładnie opisane. 

Pani Joanna z rodziną

Pani Joanna i pan Marek mieszkają w skromnych warunkach. Ich problemy pojawiły się wraz z chorobami. Mężczyzna przez wiele lat pracował fizyczne w warunkach dużego zapylenia. Przyczyniło się to do rozwoju choroby płuc. Od dziesięciu lat Pan Marek leczy się na POChP, oprócz tego choruje na cukrzycę typu II, niewydolność serca. Posiada umiarkowany stopień niepełnosprawności. Choroba płuc sprawia, że ma problem z przemieszczaniem się, dokuczają mu duszności. Dlatego wszystkie prace w domu, nawet te ciężkie, wykonuje pani Joanna. Dodatkowo stara się ona wykonywać drobne prace zlecone.

Dużym problemem rodziny jest stan domu, w którym przecieka dach. Ze względu na skromne możliwości finansowe, remonty są wykonywane w niewielkim stopniu. Przychody rodziny z zasiłku i wykonywania zleconych prac wynoszą 1 113 zł. Po odliczeniu wydatków na utrzymanie mieszkania i leczenie, które wynoszą 1 053 zł, pozostaje 30 zł na członka rodziny.

3 kluczowe potrzeby: duża lodówka, żywność, środki czystości

 

Pani Danuta

Pani Danuta jest starszą i schorowaną kobietą. Na co dzień zajmuje się domem i spędza czas z rodziną. Dużo czasu poświęca córce i jej dzieciom. Wiele też jeździ po lekarzach ze względu na swoje problemy zdrowotne. Pani Danuta 2 lata temu straciła swojego ukochanego męża. Nadal bardzo to przeżywa i ciężko jest jej pogodzić się ze stratą. Często wspomina mężczyznę ze łzami w oczach. Był jej bardzo bliski. Rodzina bardzo wspiera panią Danutę. Są dla niej wielkim oparciem, tak samo ona dla nich. Kobieta utrzymuje się z renty rodzinnej w wysokości 1450 zł. Po odjęciu kosztów utrzymania i leczenia ( 1252 zł ) kobiecie zostaje na życie 198 zł miesięcznie.

3 kluczowe potrzeby: Pralka, Środki czystości, Żywność

 

Pani Ilona z Rodziną

Pani Ilona zajmuje się dwoma córkami, Joanną i Zofią. Ojciec dziewczynek nie ma kontaktu z rodziną. Samotna mama na co dzień zajmuje się domem i córkami. Odprowadza codziennie dzieci na przystanek. Joanna ma przyznany umiarkowany stopień niepełnosprawności ze względu na problemy z sercem, przez co uczęszcza do szkoły specjalnej. Pani Ilona także posiada stały stopień niepełnosprawności. Rodzina żyła do tej pory w okropnych warunkach. Ich mieszkanie pokryte było pleśnią i grzybem. Po długich staraniach dostali nowe mieszkanie w lepszych warunkach. Niestety stare meble nie nadają się do użytku, więc pani Ilona musi zakupić nowe, na co ją nie stać. Kobieta nie może podjąć pracy ze względu na opiekę nad chorą córką. Rodzinie jest bardzo ciężko w obecnej sytuacji. Utrzymują się z renty chorobowej, renty socjalnej, wsparcia programu "Rodzina 500 Plus", zasiłku pielęgnacyjnego, zasiłku rodzinnego, dodatku osłonowego oraz dodatku węglowego. Łącznie jest to 4950 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania oraz leczenia (3937 zł) rodzinie zostaje 338 zł miesięcznie na osobę.

3 kluczowe potrzeby: Pralka, Żywność, Środki czystości

 

Pani Monika z Rodziną

Zanim dziewczynka zachorowała, pan Piotr pracował, sytuacja rodziny była stabilna. Na co dzień pani Monika zajmuje się domem i dziećmi. Niestety młodsza córka Kasia jest bardzo chora. Już dwukrotnie wymagała przeszczepu szpiku, więc tata Piotr spędzał z nią czas w szpitalu, w wyniku czego stracił pracę. Jest zarejestrowany jako bezrobotny. Obecnie rodzina utrzymuje się z zasiłku opiekuńczego i pielęgnacyjnego, 500+ oraz świadczeń dla bezrobotnych - łącznie 5284 zł. Po odliczeniu podstawowych wydatków na utrzymanie mieszkania, leki oraz dojazdy do lekarzy w kwocie 3633 zł, miesięczny dochód na jednego członka rodziny to tylko 275 zł.

Za tą kwotę bardzo ciężko jest rodzinie wytrwać z miesiąca na miesiąc.

3 kluczowe potrzeby: suszarka elektryczna, żywność, środki czystości

 

Pan Marcin z Rodziną

Pani Agnieszka i pan Marcin pracowali zawodowo, dzieci chodziły do szkoły. Sytuacja rodziny była stabilna. Niestety mężczyzna uległ w pracy wypadkowi, w wyniku którego doszło do złapania kręgosłupa. Istniało bardzo duże ryzyko, że nigdy nie będzie chodził, na szczęście rehabilitacja przyniosła pozytywny sutek. Niestety pan Marcin nie może już podjąć fizycznej pracy. Pani Agnieszka kilka lat później doznała udaru mózgu, w wyniku którego ma lekki niedowład części ciała. Dzieci cierpią na hemofilię i autyzm. Niestety wszyscy członkowie rodziny są chorzy i często nie wystarcza na leki dla wszystkich. Obecnie rodzina utrzymuje się z zasiłku opiekuńczego i pielęgnacyjnego, 500+ oraz chorobowego - łącznie 6535 zł. Po odliczeniu podstawowych wydatków na utrzymanie mieszkania, leki oraz dojazdy do lekarzy tj. 5660 zł, miesięczny dochód na jednego członka rodziny to tylko 146 zł.

3 kluczowe potrzeby: zmywarka, żywość, Środki czystości

 

Pani Patrycja z Rodziną

Życie partnerów do momentu przyjścia na świat pierwszego dziecka było spokojne bez żadnych problemów. Najtrudniejszą sytuacją z jaką się borykali to sytuacja mieszkalna, która wymagała od nich wiele zmian, przez co na obecną chwilę mieszkają w malutkim mieszkanku z czwórką małych dzieci. Pani Patrycja i Norbert są szczęśliwą parą. Wychowują 4 swoich chłopców. Kobieta na co dzień zajmuje się domem i wychowywaniem synów. Pan Norbert pracuje, a po pracy stara się odciążyć i pomóc swojej narzeczonej w opiece nad chłopcami. Rodzina utrzymuje się z pensji partnera oraz programu 500+, a także kosiniakowego na najmłodszego członka rodziny - łącznie 7570 zł, jednak po odjęciu dużych wydatków za mieszkanie oraz kredytu - łącznie 2870 zł, rodzinie zostaje 783 zł na osobę.

3 kluczowe potrzeby: Żywność, Pralka, Środki czystości

 

Pani Ewa z Rodziną

Pani Ewa samodzielnie wychowuje trzynastoletnią Weronikę. Kobieta choruje na dysplazję stawu biodrowego, na tę dolegliwość przebyła już 19 operacji. Cudem może chodzić o własnych nogach. Mimo choroby nie poddaje się i stara się o lepsze jutro dla swojej córki i siebie, lecz to nie jedyny problem w życiu pani Ewy. Niestety, kobieta odziedziczyła długi po swojej już nieżyjącej mamie, przez co samotnej matce jest bardzo ciężko. Wszystkie dochody kobiety to kwota 3574 zł, po odliczeniu kosztów na utrzymanie mieszkania w wysokości 2130 zł, kobiecie i córce zostaje po 722 zł na jedną osobę. Za tę kwotę pani Ewie jest bardzo ciężko utrzymać rodzinę.

3 kluczowe potrzeby: Żywność trwała, Lodówka, Środki czystości

 

Pani Beata z Rodziną

Życie rodziny nigdy nie było łatwe. Mąż pani Beaty znęcał się nad nią psychicznie i wyrzucił z domu wraz z dzieckiem. Kolejny partner kobiety był alkoholikiem. Kaskada zdarzeń i pogarszający się stan zdrowia miały negatywny wpływ oraz doprowadziły do tragicznej sytuacji rodziny. Pani Beata jest bardzo schorowana. Od dziecka cierpi z powodu dysplazji stawów biodrowych, a ze względu na liczne zwyrodnienia stawów został jej orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności oraz częściowa niezdolność do pracy. Kobieta kilka miesięcy temu dodatkowo przeszła poważną operację z powodu pojawienia się bardzo dużych guzów, które na szczęście okazały się łagodne. Całe dnie spędza w domu, ma stany lękowe i depresję. Syn stara się pomagać w prowadzeniu domu, pracuje na pełen etat, aby móc utrzymać się z mamą.

Pani Beacie nie przysługuje renta, stara się o zasiłek z ośrodka pomocy społecznej, ale wniosek jest cały czas w trakcie rozpatrywania. Rodzina utrzymuje się tylko z pensji pana Nikodema oraz zasiłku pielęgnacyjnego, co daje kwotę 2578 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia, w wysokości 1544 zł, rodzinie pozostaje 518 zł na osobę miesięcznie.

3 kluczowe potrzeby: Żywność trwała, Środki czystości, Obuwie dla pani Beaty

 

Pani Anna z Rodziną

Pani Anna samotnie wychowuje swojego synka Tymona. Z ojcem chłopca nie mają kontaktu. Kobieta codziennie zaprowadzana Tymona do przedszkola, a sama w tym czasie pracuje. Kobietę męczy jej praca. Jest w niej źle traktowana, a zarobki są niewielkie. Niestety ciężko jest jej znaleźć nową pracę w godzinach nauki syna. Dodatkowo właściciele mieszkania, w którym aktualnie przebywa rodzina dali im czas do marca na wyprowadzkę. Ta informacja bardzo dobiła samotną mamę. Nie stać ją na wynajęcie nowego mieszkania, ponieważ kwoty wynajmu przewyższają jej zarobki. Pani Anna nie wie co robić. Czuje się bardzo samotna w tej sytuacji. Już teraz rodzinie jest ciężko. Utrzymują się oni z niewielkiej pensji kobiety i programu "Rodzina 500 Plus". Łącznie jest to 2600 zł. Po odjęciu kosztów mieszkaniowych oraz kosztów przedszkola (1990 zł), rodzinie zostaje 305 zł miesięcznie na osobę.

3 kluczowe potrzeby: Laptop, Żywność, Środki czystości

 

Pani Iwona z Rodziną

Pani Iwona samotnie wychowuje córkę Darię. Dziewczynka od urodzenia bardzo choruje i ma przyznany znaczny stopień niepełnosprawności. Potrzebuje ona bardzo dużo opieki i uwagi. Pani Iwona poświęca jej cały swój czas. Niestety rodzinie brakuje pieniędzy na zapewnienie Darii odpowiednich zajęć logopedycznych i sensorycznych oraz rehabilitacji. Samotna mama dodatkowo dwa razy dziennie odwiedza schorowaną babcie mieszkającą niedaleko. Kobieta stara się jak tylko może i oszczędza na każdym kroku. Niestety to i tak nie pozwala rodzinie zapewnić odpowiednich warunków. Pomoc społeczna jest dużym wsparciem dla pani Iwony. Robią dla rodziny co jakiś czas niewielkie paczki, aby choć trochę im pomóc. Dzięki nim udało się także stworzyć dla Darii jej własny kąt w mieszkaniu. Pani Iwona dzielnie walczy dla córki mimo braku sił. Ich bardzo małe dochody bardzo utrudniają im normalne funkcjonowanie. Rodzina utrzymuje się z funduszu alimentacyjnego, zasiłku z MOPS oraz programu "Rodzina 500 Plus". Łącznie jest to tylko 1500 zł. Po odjęciu wszystkich niezbędnych wydatków na mieszkanie i leczenie (1390 zł) rodzinie zostaje 55 zł miesięcznie na osobę.

3 kluczowe potrzeby: Okno 85x145, Środki czystości, Odzież

 

Pani Marta z Rodziną

Rodzina pani Marty jeszcze do niedawna cieszyła się życiem codziennym. Oboje z mężem pracowali, starali się aby niczego nie brakowało. Problemy zaczęły się, kiedy pani Marta przeszła operację kręgosłupa, która miała poprawić komfort życia, a niestety doprowadziła do tego, że aktualnie kobieta porusza się przy pomocy kuli. Pan Artur często wyjeżdża służbowo, aby móc zapewnić choćby podstawowe środki do życia. Aktualnie rodzina utrzymuje się wyłącznie z pensji Pana Artura i przyznanych zasiłków o łącznej wysokości 3748 zł. Miesięczne wydatki na utrzymanie mieszkania i leki to 2611 zł co powoduje, że na życie zostaje im zaledwie 284 zł na osobę.

3 kluczowe potrzeby: Żywność, Pralka, Środki czystości

 

 

(K.Ż)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%