We wtorek w kramnicach miejskich za sprawą Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem – podróżnikiem, redaktorem, odkrywcą źródła Amazonki, twórcą survivalu w Europie, który samotnie pokonał Atlantyk, czym zainteresował badaczy NASA. Spotkanie z podróżnikiem odbyło się w ramach projektu Inkubator Kultury, współfinansowanego przez sochaczewski ratusz.
[FOTORELACJA]11754[/FOTORELACJA]
Kramnice miejskie wypełniły się we wtorek mieszkańcami, zainteresowanymi niezwykłym życiem podróżnika Jacka Pałkiewicza. Zebranych powitała prezes UTW Jadwiga Urbaniak, a następnie głos zabrała Hanna Jażdżyk z biblioteki, która przedstawiła postać Jacka Pałkiewicza, wyjaśniając przy tym, jak doszło do wtorkowego spotkania:
- Pan Pałkiewicz mieszka trochę w Polsce i trochę we Włoszech, więc tylko szczęśliwym trafem odebrał telefon od prezes UTW Jadwigi Urbaniak i zgodził się przyjechać do Sochaczewa, z czego bardzo się cieszymy.
Sam Jacek Pałkiewicz na początku spotkania wyjaśnił skąd się wzięła jego pasja:
- W moim domu zawsze było mnóstwo książek podróżniczych, za sprawą mamy i cioci, które namiętnie wypożyczały je z biblioteki. Kiedy jeszcze nie umiałem czytać, dostałem od taty globus na urodziny. Już wtedy wiedziałem, że będę podróżnikiem. Sporo czasu upłynęło, zanim zacząłem spełniać swoje marzenia – władze nie chciały mi wydać paszportu, by był on przeznaczony raczej dla zaufanych osób. W wieku 30 lat stwierdziłem, że przekroczę granicę nielegalnie, ale mnie złapano. Kosztowało mnie to dwa tygodnie odosobnienia, ale kolejny raz mi się udało.
Zebrani w skupieniu wysłuchali historii Jacka Pałkiewicza. Był czas na zadawanie pytań, zakup książek i autografy. W spotkaniu udział brały też dzieci:
- Lubimy czytać, choć książek tego pana jeszcze nie czytaliśmy, czytała je mama. Same podróże są niezwykle ciekawe. Ja chciałabym jechać jeszcze raz do Chorwacji, bo mi się tam podobało, a brat do Japonii, bo ciekawi go zaawansowana technologia – mówili 8-letnia Wiktoria i 10-letni Olek.
W ramach projektu Inkubartor Kultury w Sochaczewie odbędą się jeszcze dwa spotkania. W sierpniu gościem specjalnym będzie poeta, wrześniowy gość owiany jest jeszcze tajemnicą.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz