Zamknij
REKLAMA

Kąpielisko w Bzurze już za chwilę, pobrano próbki wody

12:23, 23.06.2022 | MF
Skomentuj
REKLAMA

Wprawdzie nie wszyscy czekają na oficjalne otwarcie kąpieliska w Bzurze przy miejskiej plaży, i dość masowe pluskanie ma tu miejsce od pierwszych cieplejszych dni, jednak są tacy, którzy wolą zażyć tej atrakcji pod okiem ratowników. I mamy dla nich dobre wieści. Jeśli próbki wody wskażą, że Bzura jest czysta, miejsce okazjonalnie wykorzystywane do  kąpieli, bo taka jest jego fachowa nazwa, zostanie otwarte dla wszystkich 1 lipca.

Czerwiec przyniósł nam już kilka upalnych dni, kolejne nadchodzą, nie dziwi więc fakt, że wielu zdecydowało się poszukać ochłody w Bzurze przy znanej już wszystkim miejskiej plaży w Sochaczewie. Miejsce zachęca jasnym piaskiem i bezpiecznym poziomem wody, musimy jednak pamiętać, że kąpiel w każdej rzece niesie z sobą pewne niebezpieczeństwo z uwagi na nieobliczalny nurt. Z tego względu wielu niecierpliwie wypatruje dnia, kiedy przy plaży pojawią się – jak co roku – ratownicy.

Jak powiedziała nam Anna Pawłowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odpowiedzialnego za utworzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli, popularnie zwanego kąpieliskiem, MOSiR planuje otworzyć je 1 lipca.

Czy tak się stanie, zależy jedynie od wyników wody w rzece. Próbki do badań pobrano w środę 22 czerwca i jeśli wskażą one dobre parametry, na plaży pojawią się ratownicy pilnujący bezpieczeństwa kąpiących.

Zasady funkcjonowania kąpieliska będą takie, jak w poprzednich latach: przy dobrej pogodzie w letnich miesiącach codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00 dyżurować tu będzie po dwóch ratowników. O ich ewentualnej nieobecności poinformuje brak flagi.

Dodajmy, że jakość wody w naszym kąpielisku kontrolowana jest w ciągu sezonu kilka razy.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

klerkler

6 0

Woda to chyba powinna być kontrolowana raczej co dzien,w sumie panemia mineła i sanepid nie ma tak pracy jak dotąd. 14:44, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ewelina  .B.Ewelina .B.

0 0

Najprostsze i najszybsze przygotowanie dla mieszkańców odrobine szcześcia to jest to własnie kawałek wody,czemu w innych miastach można coś zrobic ze smakiem i z zadowoleniem a u nas tylko lipa,zappraszam do Żyrardowa piekny zalew i ludzie z Sochaczewa,zadowoleni i co mowią o burmistrzu lepiej nie przytaczać,czemu u nas tylko sama kiszka i nic się nie dzieje,zalew w Boryszewie jaki tam drzemie potencjał na piekny rekreacyjny teren ,plażę ,sklepiki z jedzeniem,czemu tam nic się nie dzieje czy u nas nie ma komu się tym zając ?tak patrząc na to z biegu lat to nie ma nie było dobrych gospodarzy co by zrobili coś ze smakiemi dla pokoleń. 14:42, 26.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%