Zamknij
REKLAMA

Rybno. Rozpoczęła się przebudowa drogi gminnej Sarnów - Wężyki

07:20, 22.10.2021 | UG Rybno
REKLAMA

W Gminie Rybno coraz to więcej przybywa nowych, przebudowanych bądź wyremontowanych dróg gminnych i przy współpracy z powiatem dróg powiatowych. Tym razem rozpoczęły się prace związane z realizacją zadania ,,Przebudowa drogi gminnej nr 380514W Sarnów-Wężyki''. Zostanie przebudowany odcinek drogi o długości 1553 m. Zakres prac będzie polegał m.in. na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej wraz z obustronnymi poboczami z tłucznia. Powstanie dwukierunkowa jezdnia o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 4,50 m z obustronnymi poboczami po 0,75 cm oraz wykonane zostaną mijanki w odległości nie większej niż 300 m o szerokości 1 m. Wykonane zostanie również oznakowanie drogi zgodnie ze stałą organizacją ruchu. Dodatkowo w ramach realizowanej inwestycji zostanie wybudowany kanał technologiczny na potrzeby rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej.

[FOTORELACJA]10929[/FOTORELACJA]


Dzięki staraniom wójta Damiana Jaworskiego gmina Rybno na realizację tej inwestycji pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 331 964,50 zł, co stanowi 50% wartości zadania. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 662 964,50 zł.

- Cieszę się, że ta inwestycja wkrótce zostanie zakończona, mieszkańcy na przebudowę tej drogi oczekiwali już od dłuższego czasu . Jest to ważny odcinek, który łączy się z drogą powiatową, gminną oraz przebiega obok Świetlicy Wiejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej . Sumując w ciągu 3 lat, na terenie gminy Rybno zostało przebudowanych, wyremontowanych około 15 km dróg gminnych i 10 km dróg powiatowych. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż ta inwestycja może być realizowana. Składamy kolejne wnioski na dofinansowania i pracujemy nad podziałami gruntów, aby móc w przyszłości przebudować, wyremontować kolejne drogi i starać się o środki z zewnątrz.- mówi wójt gminy Rybno Damian Jaworski.

Komentarze wyłączone na prośbę UG Rybno - autora tekstu.  

(UG Rybno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%