Zamknij
REKLAMA

15 Sierpnia: ważna informacja dla kierowców, są nowe perspektywy

16:21, 12.10.2021 | UM Sochaczew
Skomentuj
REKLAMA

Strabag informuje, że od jutra zacznie obowiązywać stała organizacja ruchu, a to znaczy, że kierowcy – ze wszystkimi tego konsekwencjami - muszą stosować się do znaków poziomych i pionowych umieszczonych na ul. 15 Sierpnia.

Przebudowa ulicy 15 Sierpnia, na jej drugim miejskim odcinku, wchodzi w ostatnią fazę. Prace w terenie zakończono, do końca tygodnia mają się odbyć odbiory techniczne drogi oraz zamontowanego tam nowego, energooszczędnego oświetlenia. Nawet jeśli komisja wskaże drobne poprawki do wykonania, nie spowoduje to zamknięcia drogi i 15 Sierpnia pozostanie przejezdna na całej długości.

Strabag informuje, że od jutra zacznie obowiązywać stała organizacja ruchu, a to znaczy, że kierowcy – ze wszystkimi tego konsekwencjami - muszą stosować się do znaków poziomych i pionowych umieszczonych na ul. 15 Sierpnia.

Przypomnijmy, że ul. 15 Sierpnia na terenie miasta ma dwóch zarządców. Za odcinek od LO Chopina do obwodnicy odpowiada miasto, a odcinkiem od wiaduktu obwodnicy do granicy z gminą Nowa Sucha opiekuje się Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

I to na tym drugim fragmencie MZDW wspólnie z miastem chce dokonać ostatniej inwestycji. Gdy w 2017 roku MZDW budował nowy most na Pisi (4,54 mln) oraz zabrał się za remont odcinka ulicy 15 sierpnia między szkołą w Kozłowie a skrzyżowaniem Inżynierskiej, Kościńskiego i Boryszewskiej w Sochaczewie (939 tys. zł), na terenie miasta pozostał ok. 140 metrowy odcinek nie objęty tymi pracami leżący pomiędzy ulicami Kutrzeby a Kozubowskiego. MZDW chce dokończyć remont tej drogi, by mogli z niej bezpiecznie korzystać nie tylko kierowcy, ale też piesi i rowerzyści. Ratusz chce wesprzeć MZDW w tych działaniach i zapłacić za opracowanie dokumentacji technicznej, jak wcześniej miało to miejsce m.in. w przypadku ulic Chopina czy Chodakowskiej, czyli remontów odcinków dróg wojewódzkich leżących w graniach administracyjnych Sochaczewa. Z tego powodu w programie najbliższej sesji rady miasta znajdzie się projekt uchwały o przeznaczeniu 30 tys. zł na wykonanie dokumentacji przebudowy 140-metrowego, ostatniego odcinka ul. 15 Sierpnia.

(UM Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

JanekJanek

4 0

A po co przebudowywać, te zagłębienia terenu zaraz pod wiaduktem idealnie sprawdzają się jako elementy skutecznie spowalniając ruch. A pytanie z innej beczki, jaki jest cel przesunięcia przystanku na wysokości ulicy Okrzei, bardziej w stronę miasta? 05:08, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanJan

0 0

Na czym polega remont 140 m odcinka Kozubowskiego-Kutrzeby skoro w 2017 roku był remont od szkoły w Kozłowie do krzyżówek? 18:07, 15.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%