Zamknij
REKLAMA

Koronawirus na trasie do Warszawy. Sześciu duchownych zakażonych

16:48, 07.04.2020 | Red.
Skomentuj
REKLAMA

W Wyższym Seminarium Duchownym Pallotynów w Ołtarzewie (gmina Ożarów Mazowiecki) stwierdzono koronawirusa. Cała 60-osobowa wspólnota została objęta ścisłą kwarantannę, a teren WSD został zamknięty, podobnie jak kościół seminaryjno-parafialny w Ołtarzewie. Zarażonych koronawirusem jest sześć osób: ksiądz i 5 alumnów.

W niedzielę 5 kwietnia rektor ks. Mirosław Mejzner poinformował na stronie internetowej seminarium, że zakażonych jest sześciu braci, w związku z czym cała wspólnota seminaryjna pozostaje w ścisłej kwarantannie.

- Od kilku tygodni trwa w całej Polsce „walka” z epidemią koronawirusa. Pallotyńskie Seminarium jest dużą i zwartą społecznością. Od początku zastosowaliśmy wszelkie środki ostrożności wydane przez Rząd RP i Episkopat Polski. Kontakty ograniczyliśmy do niezbędnego minimum. Od 21 marca we mszach św. w kościele nie uczestniczą członkowie wspólnoty, poza duszpasterzami parafialnymi. Zawiesiliśmy również prace budowlane związane z „remontem stulecia”. Mieliśmy nadzieję, że uda się przetrwać ten trudny czas bez zarażenia.

Stało się jednak inaczej. Przeprowadzone testy 6 współbraci dały wczoraj wieczorem wynik pozytywny. Jako cała wspólnota seminaryjna kontynuujemy zatem ścisłą i oficjalną już kwarantannę przez najbliższe dwa tygodnie. W tym czasie nikt nie może wchodzić na teren WSD, ani nikt z niego wychodzić. Dla wiernych zamknięty jest również kościół seminaryjno-parafialny.

Póki co wszyscy czują się dobrze i wykazują niegroźne objawy zakażenia (stan podgorączkowy, suchy kaszel, utrata węchu i smaku, zmęczenie). Ufamy, że wszyscy wyjdziemy z tego cało i zdrowo.

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

hahahaha

5 6

ciekawe z jak bliskiego kontaktu sie alumni zarazili od .... hihi 17:43, 07.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

B.B.

3 3

modlitwa im pomoże hehe 08:39, 08.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA