Zamknij
REKLAMA

Nowy wjazd na Podzamcze

12:54, 14.05.2019 | JW
Skomentuj
REKLAMA

Z uwagą obserwujemy prace prowadzone na Podzamczu i na terenie bulwarów nad Bzurą. Inwestycja w parku przy Traugutta została już zakończona i teraz robotnicy koncentrują się na samej ulicy Podzamcze. Warto tu podkreślić, że droga przechodzi więcej niż remont. Przede wszystkim odtworzono jej historyczny przebieg i prowadzi dziś ona do samej Bzury. Tu właśnie, na jej szczycie, urządzony zostanie reprezentacyjny plac, zwieńczony odpowiednio oświetlonym pomnikiem ofiar II wojny światowej, przeniesionym z parku.

- Monument znajdzie swoje miejsce w punkcie zbliżonym do tego, gdzie walczył major Kozubowski, tam, gdzie trwała obrona Sochaczewa w 1939 roku – wyjaśnia kierownik referatu komunikacji zewnętrznej UM (w tej chwili pomnik jest w renowacji).

Obecnie ekipy tworzą nowy, czy też odnowiony wjazd ulicy Podzamcze. Przy okazji usuwane są szkody wyrządzone przez ciężki sprzęt dowożący materiały budowlane na teren bulwarów i parku. Na razie droga pozostaje nieczynna dla mieszkańców, ale w ciągu najbliższych tygodni powinna pojawić się nowa nawierzchnia.

(JW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ZbulwersowanaZbulwersowana

0 0

Pokazówka, centrum szykowane a pozostałe rejony miasta toną w błocie, brak chodników, jezdnie nieutwardzone lub z tłucznia, wprost masakra. 09:17, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA