Zamknij

Kino Odeon: nowy projekt w Sochaczewie w przeddzień otwarcia

13:34, 14.12.2018 M.F Aktualizacja: 12:29, 17.12.2018
Skomentuj

To ma być kino nowoczesne, ale przytulne. Inne niż multipleksy, ale korzystające z podobnie zaawansowanych technologii. Ma się wyróżniać klimatem, stylem i rodzajem działalności, otwartej na różne, nie tylko filmowe, wydarzenia kulturalne. Czynne przez siedem dni w tygodniu do południa swoją ofertę kierować będzie do dzieci i młodzieży, popołudniu zaś aż do późnego wieczora zaspokajać ma różne gusta amatorów dużego ekranu. Kino Cafe Odeon przy Żeromskiego 8 w Sochaczewie planuje wielkie otwarcie na styczeń 2019 roku.

 

Kino Odeon przy Żeromskiego 8 w Sochaczewie planuje wielkie otwarcie. Przygotowania trwają od kilku miesięcy. Znany dobrze mieszkańcom budynek, którego właścicielem jest Cech Rzemiosł różnych, przechodzi gruntowny remont. Zmieniają się zwłaszcza wnętrza, wśród których urządzono dwie profesjonalne, nowocześnie wyposażone sale kinowe: dużą (163 miejsca, w tym 20 foteli vip, przesuwany srebrny ekran) i kameralną (49 foteli), a także odnowiono hol główny, toalety, urządzono cafe bar i foyer. Dokładna data otwarcia Odeonu nie jest jeszcze znana, ale właściciele zapewniają, że stanie się to w styczniu 2019 roku.

- Chcemy, by nasze kino zaspokajało potrzeby wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku czy gustu, w zakresie naprawdę szeroko rozumianej kultury. Co istotne, nie chcemy być kinem jak inne. Chcemy, by wyróżniał nas oryginalny styl, estetyka oraz wyjątkowy program edukacyjno – kulturalny. Nasze kino ma być miejscem, w którym widz doznaje głębokich przeżyć, ale też otrzymuje istotny przekaz intelektualny płynący z treści filmu czy innego wydarzenia kulturalnego. Chcemy, by mieszkańcy utożsamiali się z tym miejscem nie tylko na płaszczyźnie filmowej, by po prostu lubili tu przychodzić – mówiła podczas pierwszej konferencji prasowej na temat projektu kierownik nowego kina Marta Zarzyńska.

Do bywania w kinie na co dzień, nie tylko jako widz seansu, zachęcać ma bar i foyer, gdzie będzie można sobie przysiąść z kawą czy deserem.

- Planujemy organizować fajne, pozytywne spotkania i wydarzenia, mam na myśli na przykład kino niedzielne dla rodzin z dziećmi czy tak zwane kino z krzyżykiem, to branżowe określenie, my nazwiemy je inaczej, w każdym razie takie kino z przesłaniem, prowokujące do przemyśleń egzystencjalnych, które ma coraz szerszą publiczność. Chcemy organizować wystawy, targi, przygotujemy ofertę  edukacyjną dla uczniów, ale również specjalne propozycje dla seniorów – mówi Jakub Milewski, specjalista ds. marketingu i koordynator programu edukacyjnego w Kinie Odeon.

Repertuar kina ma się zmieniać w zależności od oczekiwań jego klientów. W każdym razie mieszkańcy mogą liczyć na wszystkie premiery o czasie. Co do cen – te są w trakcie ustalania.

W konferencji wziął udział również Sylwester Kaczmarek, który wystąpił w podwójnej roli: jako wiceprezes Cechu Rzemiosł Różnych w Sochaczewie oraz jako przewodniczący Rady Miasta Sochaczew:

- Niezmiernie się cieszę, że dotrwaliśmy do momentu, kiedy możemy mówić o otwarciu kina Odeon, które, w co głęboko wierzę, będzie miało znacznie większe niż tylko wynikające z posiadania dużego ekranu. Nie mogę tu nie przypomnieć o historii tego budynku, który został wzniesiony wysiłkiem naszych dziadków i ojców, sochaczewskich rzemieślników. I to miejsce służy nam do dziś. Cech Rzemiosł działa przecież nadal, mamy możliwość kształcenia uczniów czy przeprowadzania egzaminów zawodowych, choć oczywiście kiedyś te działania były dużo prężniejsze, bo też rzemiosło stało lepiej. Niestety, a dla niektórych stety, współczesna ekonomia wykluczyła niektóre zawody. Wracając do budynku. Jako szef rady miasta wspólnie z burmistrzem przez ostatnie cztery lata próbowaliśmy rozstrzygnąć dylemat związany z funkcjonowaniem tego miejsca. Po remoncie kramnic miejskich i nowym ich zagospodarowaniu Sochaczew zyskał w zasadzie cztery ośrodki kultury. To trochę dużo, chyba nawet za dużo. Z drugiej strony miasto, prowadząc działalność kulturalną przy Żeromskiego, nie mogło czynić żadnych inwestycji w naszym budynku, bo nie jest jego właścicielem. Szczęśliwie zgłosili się do nas panowie ze swoją pociągającą wizją tego miejsca. Przystąpiliśmy do rozmów, które już za chwilę znajdą swoje ucieleśnienie w postaci miejsca tętniącego życiem filmowym i kulturalnym.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

WłdekWłdek

0 0

Koniec kina w Chodakowie ? 14:03, 14.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

LukaszLukasz

2 0

Kino w Chodakowie to od początku był poroniony pomysł. Za daleko od świata 15:49, 14.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RomekRomek

3 0

Ale samochodem dało się podjechać pod sam budynek 18:16, 14.12.2018


TizerTizer

2 0

Najważniejsza i absolutnie priorytetowa rzecz! REPERTUAR! Widomo, że nie ma co konkurować z Warszawą w nowościach i premierach dlatego weźcie kogoś z głową do ustalania repertuaru - błagam. Weźcie przykład z kina w Łowiczu. Grunt to ogarnięci kulturalnie ludzie. Nie mówie tu o wariatach kinowych w stylu kina w kościele (teraz w kramnicach) a stojących na ziemi wielbicielach kina. Wszystko ze smakiem i będzie dobrze. 22:09, 14.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MannaManna

0 0

Tizer piszac "wariaci" o ludziach pokazujacych filmy w kosciele czy Kramnicach myslisz o nich pozytywnie czy negatywnie? Dlaczego wariaci? 14:46, 21.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZniesmaczonaZniesmaczona

0 0

Słabo temat został naglosniony.szkoda bardzo właśnie jadę na premierę do Płocka.. 13:08, 23.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%