Praca w parku Ignacego Włodzimierza Garbolewskiego w Sochaczewie wre. Kilkunastu robotników dopieszcza wyłożone naturalnym kruszywem alejki, inni kończą budować schody na scenę letnią. Instrumenty ogrodu muzycznego już błyszczą nad wyczyszczonym, wzmocnionym i ozdobionym świeżymi nasadzeniami stawem. Lada dzień park w nowej oprawie będzie gotowy. A jeszcze tej jesieni wzbogaci się od strony Piłsudskiego o tak oczekiwany przez mieszkańców zjazd dla osób niepełnosprawnych.
To zdecydowanie najpiękniejszy park w Sochaczewie. Słusznie otoczony opieką konserwatora zabytków, zwraca uwagę historycznym drzewostanem. Wykonywana właśnie renowacja na szczęście nie uderzyła zanadto w naturalność ogrodu. Piszącą te słowa szczególnie cieszy, że ocalono charakterystyczną – zupełnie leżącą, ale całkiem żywą akację.
Każdy, kto zajrzy dziś do parku, zobaczy naprawdę ładną, zieloną przestrzeń. Wyrośnięcie trawy to tylko kwestia czasu. Naturalne, estetyczne alejki, drewniane ławki i kosze, wysepki kwiatów, klomb przed szkołą, a wreszcie scena letnia i ogród muzyczny z błyszczącymi instrumentami nad brzegiem wyczyszczonego, na nowo wyprofilowanego stawu. Kilkunastu pracowników Ziel-Budu bez przerwy uwija się, dokonując ostatnich szlifów.
W ostatnich dniach ratusz ogłosił też przetarg na wykonanie zjazdu dla niepełnosprawnych do parku. Na brak takowego zwrócili uwagę, zresztą słusznie, mieszkańcy. Pochylnia wraz z podestem ma powstać przy schodach od strony ulicy Piłsudskiego i służyć zarówno osobom korzystającym z wózków inwalidzkich, jak i innego sprzętu rehabilitacyjnego. Jako termin zakończenia jej budowy przewidziano 30 listopada br.
jerzyk2205 Rewitali18:58, 30.08.2018
Prace w parku Garbolewskiego idą pełną parą. Ogród botaniczny zaczyna nabierać wyglądu. Czwartek, 23 sierpnia godz. 6.30 - prace ekipy przeniosły się na tyły Szkoły Muzycznej. Pracują dwa buldożery i kilku pracowników grabiących świeżo poorany teren. Skala ingerencji zastanawia! Po co kopać koparką doły, żeby zaraz je wyrównywać? Czyżby burmistrz postanowił zrewitalizować drugą część parku? Jeśli tak, to brawo!!! Tylko widzę problem - prace na tej części nie powinny być finansowane przez miasto bo to nie jest teren miejski. Teren ze swoim starym drzewostanem podlega opiece konserwatora zabytków. Czy ta ingerencja odbywała się za jego wiedzą i przyzwoleniem? Czy magistrat to nadzorował?
Jj21:17, 30.08.2018
Dlaczego nie ma zjazdu na wózki , do parku?
Piter21:35, 30.08.2018
Doczytaj artykuł a poźniej zadawaj pytania...
Maniek08:08, 31.08.2018
Pan Burmistrz będzie rewitalizował wszystko co się da byle tylko wygrać wybory, farsa, cyrk, komedia a w rolach głównych trzech tenorów z urzędu i dyrygent wiadomo skąd. Nawet komuna tak się nie ośmieszała jak obecnie nam panujący.
KaKA13:21, 31.08.2018
Czy miasto planuje zrobić nowe ogrodzenie wokół parku? Długo te rośliny nie pożyją bez niego, zresztą niektóre od strony ulicy Piłsudskiego uschły i rosną teraz piękne chwasty :)
1 0
Jerzy, co sie pieklisz. Była umowa na park, wiec burmistrz więcej nie zaplaci. Niech sobie rewitalizują.
0 0
Żeby pisać takie wiadomości o rewitalizacji parku za szkołą , trzeba najpierw trafić do źródła. Gdzie byliście jak te wszystkie maszyny niszczyły teren wokół szkoły. Dlaczego tego nikt nie widział. Teraz gdy to naprawiali nagle przeszkadza.