Zamknij
REKLAMA

29 Finał WOŚP Sochaczew 2021. Na pewno będzie inny, w planie skarbony stacjonarne

11:29, 06.11.2020 | M.F
Skomentuj
REKLAMA

- Z uwagi na sytuację w kraju i na świecie ten Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na pewno będzie inny, wierzę jednak, że się odbędzie. Rozpoczęliśmy już przygotowania, sztab został zarejestrowany. Z uwagi zagrożenia epidemiczne rozważamy ustawienie na terenie powiatu siedmiu stacjonarnych skarbon – mówi szef sztabu WOŚP w Hufcu ZHP w Sochaczewie Krzysztof Wasilewski.

29 Finał WOŚP zaplanowany jest na 10 stycznia 2021 roku. Finał z głową – takie hasło mu towarzyszy, gdyż zbiórka prowadzona będzie na laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy.

Przygotowania do tego wielkiego przedsięwzięcia już ruszyły. Szef sztabu w Hufcu ZHP w Sochaczewie Krzysztof Wasilewski wie, że ten finał będzie inny niż wszystkie dotąd.

- Ze względu na sytuację w kraju i na świecie, ten finał na pewno będzie inny, wierzę jednak, że się odbędzie. Epidemia mocno wpływa na organizację tego wydarzenia, rejestrację wolontariuszy czy funkcjonowanie sztabu.

Najwięcej wątpliwości wzbudza zbiórka publiczna. Wolontariusze muszą być przygotowani na skuteczne stosowanie wszelkich zabezpieczających środków, jak maseczki, dystans, częste mycie i dezynfekcja rąk.

Sochaczewski sztab został już zarejestrowany i ma swój tradycyjny numer 643 ZHP Sochaczew.

- Otrzymaliśmy już zgodę na nabór wolontariuszy, a także – i to jest nowość, którą chcemy wprowadzić, mamy zgodę na montaż na terenie powiatu sochaczewskiego siedmiu skarbon stacjonarnych.

Skarbony funkcjonują już w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale nigdy nie były wykorzystywane na dużą skalę. W tej chwili Krzysztof Wasilewski wraz ze sztabem analizuje, w którym miejscu mogłyby stanąć w naszym powiecie, by pozostawały dość łatwo dostępne, a przy tym bezpieczne.

Rozpoczęła się też w Sochaczewie rejestracja wolontariuszy, na razie dotyczy ona osób, które kwestowały już wcześniej, sztab dzwoni do nich i potwierdza wolę udziału w tej roli w nadchodzącym finale.

- Jeśli taka osoba się zgadza, uruchamiamy system rejestracji on-line, wprowadzamy PESEL wolontariusza do bazy głównego sztabu WOŚP, wskazana osoba otrzymuje specjalny kod, który następnie przekazuje nam, my wprowadzamy kod i ten etap rejestracji zostaje dopełniony. Kolejnym będzie wydruk kwestionariuszy i przesłanie ich do fundacji. Rejestracja wolontariuszy, tylu mieszkańców naszego powiatu, to chyba najbardziej czasochłonny element organizacji całego sztabu.

Na tym etapie sztab w Hufcu ZHP w Sochaczewie zwraca się z prośbą wyłącznie do wolontariuszy, którzy kwestowali w minionych latach i chcieliby to robić podczas zbliżającego się finału o zgłoszenia na numer telefonu Krzysztofa Wasilewskiego 601 334 486. W tej chwili sztab analizuje, w jaki sposób mogliby się rejestrować mieszkańcy chcący zostać wolontariuszami po raz pierwszy – te informacje zostaną podane w późniejszym terminie.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

konstantinusmasakrinkonstantinusmasakrin

6 1

Dajcie spokój z zawracaniem doooopy. Może łatwiej podać numer konta i tyle. To też zbiórka przecież 14:25, 06.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tom tom

2 5

Nowe dziadowanie dla jąkały. 12:21, 07.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..

2 3

Nie dam Owsiakowi nawet złotówki. Dziadostwo. 22:11, 07.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%