Zamknij
REKLAMA

Minister Niedzielski jasno ws. obostrzeń. Jest plan na październik

11:43, 27.09.2021 | M.O. / Wirtualna Polska
Skomentuj
REKLAMA

Jest już gotowy projekt rozporządzenia ws. obostrzeń na październik. Minister zdrowia Adam Niedzielski ujawnia, co czeka nas w najbliższych tygodniach. 

- Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie dotychczasowych restrykcji – poinformował podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski. 

Szef resortu zdrowia tłumaczył, że najbliższych dniach będzie średnio ok. tysiąca nowych przypadków zakażeń dziennie.

- Nie ma powodów do drastycznych decyzji. W październiku może być to ok. 5 tysięcy - cytuje Adama Niedzielskiego portal Wirtualna Polska. 

Mimo stałego trendu wzrostowego sytuacja jest zgoła odmienna od tej, którą mieliśmy rok temu. Wtedy, jak tłumaczył Niedzielski była olbrzymia liczba hospitalizacji. 

- Porównując do sytuacji sprzed roku, widzimy efekt szczepień. ​​​Teraz mamy mniej zakażeń, a przede wszystkim mniej hospitalizacji - wskazywał.

Tłumaczył, że związek między liczbą szczepień a zakażeniami i hospitalizacją widać na przykładzie dwóch województw. Chodzi o województwo lubelskie i podkarpackie. To właśnie tam wskaźnik dotyczący szczepień jest najniższy. 

W przypadku pogorszenia się sytuacji Polska ma reagować m.in. liczbą łóżek covidowych, a także regionalnymi obostrzeniami w poszczególnych powiatach. 

(M.O. / Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

RomekRomek

9 0

Jakie to szczęście, że minister od zdrowia jest doktorem.... nauk ekonomicznych. 14:33, 27.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mixermixer

7 0

ponad połowa posłów i senatorów jest niezaszczepiona. Balanga u redaktora radiowego-posłowie senatorowie,działacze ( również Zdzichu Kręcina) Górski z KMN,oni cos wiedzą o tej plandemii?chodzi o zdrowie czy o kasę? Jak napisał "Romek":
Adam Wojciech Niedzielski – polski ekonomista, nauczyciel akademicki, urzędnik państwowy i menedżer specjalizujący się w zarządzaniu finansami oraz zarządzaniu strategicznym. Doktor nauk ekonomicznych. Wikipedia 17:11, 27.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TymTym

0 0

"We wtorek powtórzymy mecz - wynik będzie 2:0" 12:36, 28.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TYmekTYmek

1 0

Po fali obostrzeń, która przetoczyła się przez Polskę w roku 2020 i pierwszej połowie 2021, do Ministerstwa Zdrowia został skierowany szereg pytań - wniosków o udostępnienie informacji publicznej - dotyczących naukowych podstaw zastosowanego lockdownu. Odpowiedzi, które ostatecznie nadeszły z resortu ministra Niedzielskiego, przeanalizowane wnikliwie przez niezależnego lekarza, dra Zbigniewa Martykę 🩺, wykazują to, czego od miesięcy wszyscy się obawiali, żartując o "maszynie losującej ministra zdrowia". Decyzje o obostrzeniach były pozbawione solidnych podstaw naukowych, a ich jedynym uzasadnieniem była nachalna, medialna propaganda. Poniżej kilka przykładów.

🔴 Zapytane o ogniska zakażeń (liczbę zakażeń w kościołach, na weselach, na dyskotekach, w marketach) Ministerstwo Zdrowia wskazuje, że nie dysponuje danymi, ponieważ odpowiada za nie Główny Inspektorat Sanitarny.

🔴 Zapytane o podstawy naukowe zwalniania osób zaszczepionych z kwarantanny, MZ mgliście odpowiada, że "istnieją dowody naukowe", które to popierają - jednocześnie dokument odsyła do artykułów i listów opublikowanych w internecie, będących zbiorem hipotez i przypuszczeń.

🔴 Pismo odsyła nas również na oficjalną stronę Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH, na której możemy z kolei przeczytać, że istnieją "pytania, na które na razie nie znamy odpowiedzi (ze względu na krótki czas prowadzenia badania klinicznego), np. jak długo utrzymuje się odporność poszczepienna, czy szczepionka chroni przed zakażeniem wirusem SAES-CoV-2." (pisownia oryginalna)

🔴 Natomiast na pytanie o skuteczność noszenia maseczek na świeżym powietrzu, MZ powołuje się na publikację Światowej Organizacji Zdrowia. Problem w tym, że wspomniana publikacja udowadnia tezy dokładnie przeciwne rządowej narracji! Wykazuje nieskuteczność masek i nie zaleca ich stosowania na otwartym powietrzu.

Koniec końców, wychodzi na to, że społeczeństwo jest traktowane przez tzw. elity jak poligon doświadczalny, który najpierw przyjmie wszystko, a potem zadowoli się napisanym na kolanie, wewnętrznie sprzecznym wyjaśnieniem. Ze strony Ruch Narodowy 16:42, 30.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mixermixer

0 0

pomijając takie idiotyzmy jak zakaz wchodzenia do lasów,zakaz PRZECHODZENIA przez parki i skwerki,dzieciarnia do lat 18 zakaz wychodzenia samemu DO GODZ. 16.oo !,ale pomijając te *%#)!& uwagę na zmianę narracji-ostatnio nie piszą że szczepienie UCHRONI przed zarażeniem,szczepienie -ZŁAGODZI OBJAWY.to może wystarczy paracetamol? 09:03, 02.10.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%