Zamknij
REKLAMA

Rewolucja w sieci Ikea! Takich produktów się tam nie spodziewałeś

13:31, 26.01.2021 | Źródło: Wirtualne Media
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Sieć sklepów Ikea planuje rozpocząć sprzedaż części zamiennych do mebli kupowanych w jej sklepach. Ma to umożliwić klientom drobne naprawy, wymianę zużytych części, a także ma być to krok w kierunku działań proekologicznych. 

Ikea, jeszcze w tym roku, planuje rozpoczęcie sprzedaży części zamiennych do produktów, które można tam dostać np. nogi do sof, stołów i innych mebli oraz pokrowce i podłokietniki.

Ma być to uzupełnienie oferowanych już zastępczych nakrętek i śrub, które dostępne są za darmo.

Szwedzki gigant meblowy chce, w ten sposób wydłużyć żywotność produktów, a części pozwolić klientom na ewentualną naprawę uszkodzonego mebla. To jednak nie wszystko. 

Nowe części mają również pozwolić klientom na modernizację i dostosowanie starych mebli do nowych trendów.

Jak informuje "Financial Times" Ikea wprowadziła już pierwsze testy usługi i dostarczyła klientom na całym świecie prawie 14 milionów części zamiennych w roku finansowym poprzedzającym sierpień 2020 roku.

Firma, jak na razie, nie informuje, kiedy części zostaną wprowadzone do sprzedaży i tłumaczy, że "przedłużenie życia starszym meblom nie będzie miało dużego wpływu na sprzedaż nowych".

- Testujemy różne produkty i różne rozwiązania - powiedziała w rozmowie z "Financial Times" Lena Pripp-Kovac, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju w Inter IKEA.

Zmiany te wpisują się w model biznesowy firmy. Ikea zakłada pozycjonowanie spółki jako odpowiedzialnej społecznie, dbającej o środowisko i zrównoważony rozwój.  

(Źródło: Wirtualne Media)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%