Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto powrócić do imprez integracyjnych?

00:00, 03.05.2022 | materiał partnera

To były bardzo długie, wyczerpujące i osamotniające dwa lata. Po takim czasie izolacji, rozłąki i przykrych sytuacji, ludzie lgną do siebie i pragną bliższego kontaktu niż tylko rozmowa za pomocą komunikatora internetowego. Nie inaczej jest w przypadku naszego życia zawodowego. Mimo wielu wygód związanych z home office, masa pracowników chce powrotu do firmy, by mieć kontakt z kolegami i koleżankami. Co więcej, popyt na imprezy integracyjne „face to face” powrócił ze zdwojoną siłą. Dlaczego warto zaserwować naszym działom, firmom i korporacjom właśnie tę rozrywkę? O czym warto pamiętać i komu powierzyć zadanie organizacji takiego eventu?

Imprezy online - OK. Imprezy tradycyjne – BARDZO TAK!

Rynek eventowy diametralnie zmienił się przez ostatnie kilkadziesiąt miesięcy. Ku zdziwieniu wszystkich, integracja w formie online, podczas której uczestnicy biorą udział w imprezie zostając de facto w domu, sprawdziła się. Masa zabaw, konkursów, niespodzianek, interaktywnych szkoleń i warsztatów doskonale sprawdziła się w formie zdalnej (warto tu przytoczyć pioniera i wiodącego organizatora imprez online, Argentum Event.

Nie zmienia to jednak faktu, że jesteśmy gatunkiem stadnym i widok drugiego człowieka przez szklany ekran jest w stanie zadowolić nas jedynie na krótką metę. Dlatego też warto powrócić do normalności w dobrym stylu i zafundować firmie integrację jak za „starych dobrych czasów”, gdzie można pogadać, podać sobie dłoń i popatrzeć w oczy w bezpośrednio, a nie za pomocą monitora czy ekranu telefonu.

Zdrowie jest najważniejsze

Integracja na świeżym powietrzu, w gronie kolegów i koleżanek z pracy to zwyczajnie zdrowy sposób spędzania czasu. W czasie pandemii musieliśmy ograniczyć wychodzenie na zewnątrz, co wiąże się z osłabieniem organizmu, ale także skłonnościami do obniżonego nastroju czy depresji. Spotkanie ze współpracownikami na żywo daje możliwość interakcji, zmiany pomieszczenia czy wyjścia z nimi na zewnątrz by zaczerpnąć świeżego powietrza. Integracja pokroju warsztatów gotowania na świeżym powietrzy, czy swoistej olimpiady firmowej to doskonałe pomysły do wplecenia w okazję spotkania się twarzą w twarz.

Co polecamy?

Po tak długim czasie rozłąki i izolacji, proponujemy wszelkie zabawy team-buildingowe, czyli scalające zespół przez współdziałanie. Escape room, kręcenie teledysków, teleturnieje czy warsztaty kulinarne to tylko niektóre z najczęściej wybieranych form tego typu rozrywki. Najważniejsze jest to, że przy takich aktywnościach, członkowie drużyn mogą przebywać ze sobą, wchodzić w bezpośredni interakcje i tworzyć coś razem. Zdrowa rywalizacja w atmosferze dobrej zabawy to jeszcze jedna wartość dodana takiego przedsięwzięcia. Team-building na żywo sprawia, że niezależnie od tego, kto wygra konkurencję, zwycięzcami są wszyscy, którzy wzięli udział w imprezie.

Kto to zrobi najlepiej w Warszawie?

Rynek stołeczny przepełniony jest agencjami eventowymi, ale za najlepszą od lat uważana jest Argentum Event. Firma, która wiedzie prym zarówno w eventach online jak i tych na żywo, to najlepsza wizytówka i dowód na to, komu warto powierzyć integrację firmową.

Artykuł powstał we współpracy z Argentum Event, agencją eventową z Warszawy

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%