Zamknij
REKLAMA

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

14:58, 25.04.2022 | materiał promocyjny
Skomentuj

Zlewozmywaki wykonane z granitu w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużą popularnością. Prezentują się one bardzo elegancko, a także są one niezwykle wytrzymałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne w tym na zarysowania. Warunkiem ich długiej przydatności jest jednak właściwe czyszczenie i pielęgnacja. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Codzienna pielęgnacja zlewów z granitu

Zlewy wykonane z granitu są odporna na wszelkie czynniki mechaniczne, a także na temperaturę. Dzięki temu idealnie sprawdzają się w kuchni i przez długie lata pozostają w bardzo dobrym stanie.

Bardzo ważną zasadą, która idealnie sprawdza się w przypadku dbania o zlewozmywaki wykonane z granitu jest to, że dla tego kamienia dobre jest to samo co sprawdza się w przypadku pielęgnacji rąk. Dlatego, podczas codziennego używania należy przede wszystkim używać delikatnych środków jak np. mydło w płynie czy płyn do naczyń. Bardzo ważne jest to, aby nie usuwać zabrudzeń ostrymi i chropowatymi szczotkami, ale delikatną ściereczką.

Bardzo ważną kwestią jest systematyczność. Nie powinno się pozostawić brudu na dłużej, tylko usuwać go na bieżąco zanim zaschnie. Codziennie wieczorem, warto też przetrzeć zlew mokrą ściereczką, a potem wytrzeć do sucha ręcznikiem papierowym.

Trudniejszy brud do usunięcia

Jeżeli będzie się usuwało zabrudzenia ze zlewozmywaka na bieżąco to nie powinno być większych problemów z utrzymaniem go w czystości i dobrym stanie. Jednak takie produkty jak kawa, buraki, czerwone wino itd. mogą stanowić problem.

Należy od  razu po kontakcie produkty z powierzchnią granitu usunięć jego pozostałości, aby nie doprowadzić do powstania przebarwień.

Jeśli na dnie lub obrzeżach zlewozmywaka widoczne są plamy, w pierwszej kolejności można spróbować zalać komorę wodą i wrzucić do niej kostkę do zmywarki. Niektórzy radzą, aby do czyszczenia wykorzystać ocet lub sodę oczyszczoną, jednak zanim podejmie się takie działanie, trzeba się upewnić, czy dany zlew jest wykonany tak, że w ogóle może być poddawany działaniu takich silnych substancji.

Na rynku dostępne są także specjalne środki, które są przeznaczone specjalnie do czyszczenia zlewozmywaków wykonanych z granitu. Warto zapoznać się z ofertą.

Zobacz również - https://sinkquality.eu/blog/jak-czyscic-zlewozmywak-granitowy-czarny-bialy-i-pozostale

Impregnowanie granitu

Aby zlewozmywak wykonany z granitu był utrzymany w dobrym stanie i nie uległ zniszczeniu, ani odbarwieniu oprócz regularnego czyszczenia należy także pamiętać o impregnowaniu jego powierzchni. Pod tym kątem sprawa jest jasna, wystarczy tylko regularnie wcierać w zlew niewielką ilość oleju spożywczego. Dzięki temu woda zmieszana z wszelkimi nieczystościami będzie swobodnie spływała po powierzchni nie pozostawiając na niej zacieków i osadu.

Zlewozmywaki granitowe z pewnością świetnie się sprawdzą w każdej kuchni. Należy pamiętać o powyższych zasadach dotyczących ich czyszczenia oraz impregnacji, aby móc się z nich cieszyć przez bardzo wiele lat. Warto też mieć na uwadze wskazówki, które pochodzą od producenta konkretnego modelu zlewozmywaka.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%