Zamknij
REKLAMA

Gdzie warto kupić ubezpieczenie pierwszego samochodu?

08:19, 25.04.2022 | materiał partnera

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego ma obowiązek wykupienia polisy OC. Najwięcej za ubezpieczenie OC płacą młodzi i niedoświadczeni kierowcy. Sprawdź, gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie pierwszego samochodu!

Młodzi właściciele samochodów otrzymują droższe oferty OC niż starsi i bardziej doświadczeni kierowcy. Ile kosztuje ubezpieczenie pierwszego samochodu? Gdzie znaleźć najlepszą ofertę polisy OC? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Ubezpieczenie samochodu OC – czym jest?

Na początku warto wyjaśnić, czym jest i przed czym chroni nas ubezpieczenie OC samochodu. Jest to tzw. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które chroni właścicieli pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności za spowodowane szkody. Jeśli kierowca ma ważną polisę, za wyrządzone przez niego szkody materialne i osobowe zapłaci ubezpieczyciel. OC przydaje się w takich sytuacjach jak np. zderzenie z innym pojazdem, potrącenie pieszego lub rowerzysty, uszkodzenie budynku lub ogrodzenia czy też spowodowanie szkód powstałych podczas wsiadania i wysiadania z auta. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli samochodów, ale nie tylko. Polisę OC musi także wykupić każdy właściciel motocykla, traktora czy quada.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC pierwszego samochodu?

Wielu młodych kierowców zastanawia się, ile kosztuje pierwsze ubezpieczenie OC - http://ubezpieczenie24.org/pierwsze-ubezpieczenie-oc-samochodu/. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Młodzi właściciele pojazdów mechanicznych muszą się liczyć z koniecznością zapłacenia wyższej stawki OC. Zwyżka za wiek najczęściej obejmuje kierowców do 26. roku życia. Wiek kierowcy nie jest jednak jedynym czynnikiem, który wpływa na wysokość polisy OC. Cena OC zależy także od wielu innych aspektów, takich jak m.in.:

  • Pojemność silnika – im jest ona mniejsza, tym niższe będzie ubezpieczenie OC. Dlatego jednym ze sposobów obniżenia OC dla młodego kierowcy jest zakup pojazdu z małą pojemnością silnika.
  • Przebieg samochodu – im mniejszy przebieg, tym niższa składka OC.
  • Rodzaj paliwa – za obowiązkowe ubezpieczenie najwięcej muszą zapłacić właściciele pojazdów z instalacją LPG, a najmniej – posiadacze samochodów elektrycznych.
  • Miejsce zamieszkania – mieszkańcy dużych miast zwykle płacą wyższe składki OC niż kierowcy, którzy mieszkają w małych miejscowościach.
  • Stan cywilny – osoby w związkach małżeńskich mogą liczyć na tańsze OC.
  • Doświadczenie kierowcy - osoba, która dłużej posiada prawo jazdy, może liczyć na niższe składki.

Jak obniżyć wysokość składki OC dla młodego kierowcy?

Młodzi kierowcy płacą więcej za polisę OC. Dlatego wielu z nich zadaje sobie pytanie, jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC pierwszego samochodu. Aby kupić tańsze ubezpieczenie OC, można zarejestrować pojazd na siebie, a jako współwłaściciela wpisać osobę, która posiada zniżki OC.

Ubezpieczenie pierwszego samochodu – gdzie kupić?

Jesteś młodym kierowcą i zadajesz sobie pytanie, gdzie kupić tanie ubezpieczenie swojego pierwszego samochodu? Na rynku istnieją różne towarzystwa ubezpieczeniowe, a każde z nich stosuje swój własny sposób obliczania składek OC. Sprawia to, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe może zaproponować Ci inną składkę. Wybór najlepszej oferty polisy OC nie jest więc łatwym zadaniem. Aby znaleźć najkorzystniejsze OC, warto skorzystać z dostępnych w sieci rankingów ubezpieczeń. Praktyczna porównywarka pomoże Ci wybrać ofertę polisy idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Więcej informacji na temat ubezpieczenia samochodu znajdziesz w serwisie ubezpieczenie24.org.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%