Zamknij
REKLAMA

KSW 69 – zapowiedź

15:00, 22.04.2022 | materiały partnera

W sobotę o 19:00 rozpocznie się 69 gala największej federacji sportów walki w naszym kraju, czyli KSW. Walką wieczoru będzie pojedynek Sebastiana Przybysza z Martinsem Ribeiro. Czy Polak po raz kolejny obroni pas mistrzowski w starciu z brazylijskim rywalem? Kto zwycięży w starciu niepokonanych na gali KSW 69? Odpowiedzi na te pytania poszukam w dzisiejszej analizie!

KSW 69 – przetarcie przed daniem głównym!

Oczy wszystkich fanów sportów walki są już zwrócone na 70 galę KSW, na której Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Michałem Materlą. Będzie to pojedynek dwóch legend tej federacji, jednak zanim to nastąpi, czeka nas interesująca gala z numerem 69. Nie będzie tutaj najbardziej medialnych nazwisk, jak Soldić, Khalidow, Materla czy Pudzianowski, jednak pod kątem sportowym karta prezentuje się naprawdę solidnie.

KSW 69 – kluczowe informacje:

 • Data: 23.04.2022 (sobota)
 • Miejsce: hala ATM w Warszawie
 • Godzina: 19:00
 • Walka wieczoru: Przybysz vs Martins Ribeiro

Walka wieczoru KSW 69

Początkowo w walce wieczoru miał wystąpić Sebastian Przybysz w starciu z Jojuą, jednak ze względu na kontuzję przeciwnika starcie zostało odwołane, a Polak będzie bronił pasa w pojedynku z Brazylijczykiem – Martinsem Ribeiro. Obaj zawodnicy prezentują podobny styl walki, dlatego też można się tutaj spodziewać naprawdę interesującego zestawienia. Główne pytanie dotyczy przygotowania Zico, który o walce dowiedział się zaledwie 3 tygodnie temu.

Analitycy zakładów bukmacherskich nie mają wątpliwości, że Polak powinien to wygrać, ale patrząc na bilans obu zawodników, nie musi być to prawdą. Przybysz w zawodowej karierze stoczył 11 walk, w których zanotował 9 wygranych i 2 porażki. Brazylijczyk może się pochwalić statystką 16 zwycięstw i 4 przegranych. Co również istotne – obaj przystąpią do tej walki w dobrej formie, ponieważ Polak ma serię 5 wygranych z rzędu, a jego rywal triumfował trzykrotnie.

Kęsik vs Pawlak

Grzmotów nie powinno zabraknąć również w starciu „ciężkich”, gdzie Cezary „Polish Tank” Kęsik zmierzy się z Pawłem Pawlakiem. Faworytem tego pojedynku jest Kęsik, który tylko raz znalazł swojego pogromcę od początku kariery. Oprócz tej porażki ma na koncie 13 wygranych, z czego aż 10 przez KO / TKO. Jak widać, jest to zawodnik, który dysponuje nokautującym ciosem i bez wątpienia takie zakończenie walki na KSW 69 jest możliwe, co widać również na podstawie oferty Superbet na zakłady bukmacherskie pod sporty walki.

Patrząc jednak na statystyki przeciwnika – wcale nie musi być to aż tak prawdopodobne. Pawlak do tej pory wygrał 19 starć i zaliczył 4 porażki, ale co warte podkreślenia – wszystkie z nich miały miejsce przez decyzję. Ani razu nie dał się znokautować, co mocno wpływa na ewentualne zakończenie nadchodzącej walki w ten sposób. Pawlak ma na koncie 4 wygrane z rzędu, a dodatkowo jest niepokonany w 6 kolejnych starciach.

O wypowiedź na temat tej rywalizacji poprosiłem eksperta z jednej z grup tematycznych.

„Kęsik vs Pawlak – no cóż, pewne jest to, że będą tutaj grzmoty. Polish Tank od początku kariery zanotował tylko jedną porażkę, jednak bolesną w skutkach, ponieważ oddaliła ona jego wizję dotyczącą zdobycia mistrzowskiego pasa. Kęsik musi od początku budować swoją drogę, a Paweł Pawlak na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem. Mowa tutaj o rywalu, który przegrał 4 razy w karierze, jednak ani razu przed czasem. Pawlak ma dodatkowo serię 6 walk bez przegranej na koncie – 5 zwycięstw i 1 remis. Moim zdaniem będzie to wyrównana bitka, ale większe szanse na zwycięstwo ma Kęsik – jeśli dobrze trafi, to może „urwać głowę”.

Pozostałe walki:

 • 65,8 kg/145 lb: Wojciech Kazieczko vs Lubos Lesak
 • 61,2 kg/135 lb: Paweł Polityło vs Patryk Chrobak
 • 77,1 kg/170 lb: Artur Szczepaniak vs Jivko Stoimenov
 • 70,3 kg/155 lb: Maciej Kazieczko vs Wilson Varela
 • 56,7 kg/125 lb: Sara Luzar-Smajić vs Natalia Baczyńska
 • 68 kg/150 lb: Robert Ruchała vs Michele Baiano
 • 83,9 kg/185 lb: Cezary Kęsik vs Paweł Pawlak

Ruchała vs Baiano

Sporo emocji na różnych grupach tematycznych generuje pojedynek Ruchały z Baiano. Może nie jest to tak mocno medialnie opakowane starcie, jednak fakty są takie, że obaj zawodnicy do tej pory ani razu nie przegrali. Ruchała wygrał 6 pojedynków, z czego połowę przez decyzję, a drugą połowę przez poddanie. Ani razu do tej pory nie udało mu się znokautować przeciwnika, jednak jest jednym z największych talentów w polskich sportach walki. Włoch ma z kolei 7 wygranych na koncie i aż 4 przez KO / TKO. Analitycy zakładów bukmacherskich bez wątpienia nie mieli tutaj łatwego zadania.

Z ostatniej chwili – złota Roksana i srebrna Julia – czytaj więcej na temat sukcesu zawodniczek z naszego regionu!

UFC FN już 23.04!

Fani sportów walki nie mają na co narzekać, ponieważ na weekend są dostępne również ufc zakłady bukmacherskie w związku z nadchodzącą galą FN. Walką wieczoru będzie tutaj pojedynek kobiet w wadze słomkowej, gdzie Amanda Lemos zmierzy się z Jessicą Andrade. Jest to starcie, które z pewnością zainteresuje Joannę Jędrzejczyk, która już niedługo wróci do oktagonu.

Zdaniem analityków Superbet w ufc zakładach bukmacherskich większe szanse na zwycięstwo ma Andrade. Brazylijka ma gorszy zasięg ramion, jednak dwukrotnie większe doświadczenie w zawodowych walkach. W ostatnim czasie przeplatała lepsze i gorsze występy, podczas gdy rywalka ma 5 wygranych z rzędu, jednak Andrade miała o wiele trudniejsze przeciwniczki.

Bardzo ciekawie na gali UFC powinno być również w walce Romanova z Shermanem. Są to zawodnicy, którzy do tej pory wygrywali po 15 walk, ale jeden z nich ma 9 porażek na koncie, a drugi żadnej. Romanov to zdecydowany faworyt w ofercie ufc zakładów bukmacherskich, jednak nie takie niespodzianki miały miejsce na galach UFC.

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%