Złota Roksana i srebrna Julia

22:52, 10.04.2022 B.S. Aktualizacja: 22:53, 10.04.2022

UKS Orkan Judo rozkręca się po pandemicznej przerwie. Zawodniczki trenera Macieja Cichockiego wróciły z Litwy z medalami. Roksana Wysocka wywalczyła złoto, a Julia Błaszczyk srebro podczas International Judo Tournament Budoka Jonava. Turniej odbył się na Litwie, a zakończył w minioną sobotę 9 kwietnia.

Do Jonavy na Litwie zjechali się reprezentanci Polski, Estonii, Niemiec, Austrii, Norwegii i Ukrainy. W turnieju wzięło udział ponad 800 zawodników.

- Nasz klub reprezentowała czwórka zawodników. Każdy z zawodników stoczył dobre walki, dzięki czemu do Sochaczewa wracamy z dwoma medalami - napisał trener Maciej Cichocki.

Złoty medal zdobyła Roksana Wysocka, która wygrała trzy walki i wszystkie przed czasem w kategorii wiekowej U16 w wadze +63kg. Srebrny medal zdobyła Julia Błaszczyk w kategorii wiekowej U-14 w wadze do 32kg, która jedną walkę wygrała, a jedną przegrała. W walce o złoto musiała ona jednak uznać wyższość reprezentantki gospodarzy. Rywalizację na 7 miejscu zakończył Mateusz Połeć, który startował w wadze do 60 kg w kategorii U-14. Maciej Olbiński po wygraniu pierwszej walki przez piękny rzut, w drugiej niestety przegrał i odpadł z turnieju. Walczył w kategorii wiekowej U-14 w wadze do 38kg.

Źródło: Maciej Cichocki, UKS Orkan Judo