Zamknij
REKLAMA

Na co zwracać uwagę podczas zakupu mieszkania na własne potrzeby?

09:03, 02.12.2021 | materiały partnera

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Dlatego też powinna być gruntownie przemyślana – zwłaszcza gdy wiąże się z zaciągnięciem kredytu na wiele lat. Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas zakupu mieszkania na własne potrzeby!

Punkt 1: lokalizacja

Jeśli jesteś osobą dość ustatkowaną pod względem zawodowym i planujesz w danym miejscu pracy być przez kolejne lata, być może dobrym pomysłem będzie zakup mieszkania zlokalizowanego nieopodal. Oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdach zwiększy Twój codzienny komfort życia. Jeśli jednak na tym etapie nie masz pojęcia, co będziesz robił w najbliższych latach, zawsze możesz nabyć nieruchomość położoną dość blisko centrum i doskonale skomunikowaną z innymi dzielnicami miasta.

Punkt 2: kondygnacja w budynku

W najlepszym położeniu w przypadku wyboru kondygnacji w budynku są te osoby, które rozważają zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Mają wówczas o wiele bogatszy wybór, choć muszą się spieszyć z podjęciem decyzji, gdyż chętnych jest więcej niż mieszkań. Wybór konkretnego piętra jest bardzo ważny ze względu na codzienną wygodę. Rodziny z małymi dziećmi i dużymi psami na pewno docenią parter z prywatnym ogródkiem. Młodzi zaś chętnie wybiorą najwyższe kondygnacje, dające znakomite widoki na miasto i nierzadko dostęp do przestronnego tarasu, balkonu lub loggi. Szeroki wybór mieszkań czeka na Ciebie na portalu Adresowo: https://adresowo.pl/mieszkania/sochaczew-e/.

Punkt 3: dostęp do miejsca parkingowego

Patrząc na osiedla i ulice największych polskich miast łatwo dostrzec różnicę pomiędzy liczbą samochodów 20 lat temu i teraz. Znaczący przyrost liczby pojazdów i ich zagęszczenie wymuszają poszukiwanie sposobów na ich bezpieczne przechowywanie. Stąd też deweloperzy uwzględniają w swoich inwestycjach miejsca parkingowe w garażach podziemnych bądź miejsca naziemne. Nawet jeśli na co dzień nie korzystasz z samochodu, dokupione do mieszkania miejsce postojowe może być mocnym atutem przy sprzedaży mieszkania w przyszłości.

Punkt 4: infrastruktura

Zwłaszcza jeśli masz małe dzieci, musisz zwrócić uwagę na to, czy mieszkanie, które chcesz nabyć, daje łatwą możliwość skorzystania z punktów usługowych oraz sklepów. Bliskość przychodni, przedszkola czy szkoły bywa bardzo ważna, gdy trzeba w napiętym grafiku znaleźć czas na odwiezienie dziecka, dojazd do pracy, zrobienie zakupów i załatwienie sprawunków.

Punkt 5: liczba pokoi

Największym powodzeniem na rynku nieruchomości cieszą się mieszkania 2-pokojowe, toteż o nie najtrudniej. Jeśli jednak planujesz w najbliższej przyszłości powiększyć rodzinę, możesz od razu wziąć pod uwagę nieco większe lokale. Wprawdzie wydatek będzie większy, za to cena za metr kwadratowy mieszkania wyjdzie nieco niższa. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego możesz też wybrać, czy chcesz mieć kuchnię w postaci aneksu połączonego z salonem, czy też zupełnie oddzielne pomieszczenie przeznaczone do gotowania. To istotna kwestia wpływająca na codzienną wygodę.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%