Zamknij
REKLAMA

Najpopularniejsze materiały wykończeniowe - o czym musisz pamiętać w czasie remont

10:07, 02.11.2021 | materiały partnera

Powoli zbliżasz się do końca remontu? Zatem teraz nadszedł czas na prace wykończeniowe, czyli na jeden z najważniejszych momentów tego przedsięwzięcia. W końcu to właśnie od niego zależy, jak będą się prezentowały poszczególne pomieszczenia, ale też, czy dom będzie naprawdę wygodny i funkcjonalny. Dlatego skorzystaj z naszych porad, a z pewnością zdecydujesz się na odpowiednie materiały wykończeniowe.

Materiały wykończeniowe na podłogę

Drewno

Bez wątpienia to właśnie drewno należy do najpopularniejszego rodzaju materiału wykończeniowego, wykorzystywanego na podłogach. Przede wszystkim ze względu na różnorodność tego budulca. Po prostu doskonale dopasowuje się do nowoczesnych, klasycznych, skandynawskich czy boho wnętrz. Poza tym do wyboru masz parkiety, wykonany z egzotycznych lub z krajowych gatunków drzew. Możesz też zdecydować się na układ bądź kolor, który jeszcze lepiej podkreśli charakter aranżacji. Szczególnie popularne są naturalne i bielone deski. Choć ciekawym rozwiązaniem są również parkiety ułożone w jodełkę bądź w mozaikę. Wtedy zachwycają eleganckim efektem.

Płytki

W pomieszczeniach typu hall, kuchnia lub łazienka prym wśród materiałów wykończeniowych nadal wiodą płytki, kamienie i gresy. Ma to związek z odpornością na wilgoć, łatwą pielęgnację oraz ogromną wytrzymałością. Takie materiały podobnie jak drewno gwarantują Ci sporą różnorodność pod względem wielkości, koloru, wzoru czy funkcjonalności. Dlatego z łatwością zdecydujesz się na model dostosowany do Twoich potrzeb, a także do przestrzeni, gdzie chcesz ułożyć kafle czy gresy.

Najpopularniejsze materiały wykończeniowe na ścianę

Farba i tapety

Popularne i uniwersalne – właśnie z tego powodu farby i tapety są tak chętnie wybierane jako materiał wykończeniowy na ściany. Oprócz tego ich nałożenie nie sprawia żadnej trudności, a do tego umożliwiają Ci szybkie odświeżenie pomieszczenia w przyszłości. Zwróć również uwagę na aspekt wizualny. W końcu do dyspozycji masz tak wiele różnych kolorów farb, więc z łatwością dopasujesz ich barwę do ogólnej aranżacji domu. W przypadku tapet możesz też postawić na ciekawe wzory, które dodadzą wnętrzu charakteru i stylu. Ważne jest jedynie to, żebyś zdecydował się na odpowiedni rodzaj tapety. Szczególnie polecane są modele na flizelinie lub te winylowe, ponieważ ułatwiają pozbycie się ewentualnych plam, a do tego cechują się większą wytrzymałością w porównaniu do wariantów papierowych.

Kamień i gres

Kolejnymi ciekawymi sposobami na wykończenie ścian są kamienie i gresy. Zazwyczaj tego typu rozwiązanie jest wykorzystywane w pomieszczeniach typu łazienka lub kuchnia. Choć coraz częściej są też dodawane do salonu. Przede wszystkim dotyczy to cegieł, kamionek oraz marmuru. Przy ich pomocy wnętrze staje się naprawdę oryginalne i stylowe. Jednocześnie musisz uważać, aby nie przytłoczyć pokoju. Dlatego postaw na jasne kolory bądź po prostu ozdób w ten sposób tylko jedną ścianę. Taki efekt na pewno Ci się spodoba!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%