Zamknij
REKLAMA

Technologia w dyskach PCIe NVMe SSD

14:22, 12.10.2021 | materiały partnera

Czym jest technologia M.2 NVMe SSD? NVMe SSD to protokół komunikacyjny, który służy do przesyłania danych. Został on opracowany w odpowiedzi na stale rosnącą liczbę danych. Technologia ta została zaprojektowana z myślą o dyskach SSD, podłączonych do procesora za pomocą interfejsu PCI Express. NVMe PCIe niesie za sobą mnóstwo korzyści. Najważniejszą z nich jest wysoka prędkość. Dysk M.2 NVMe SSD umożliwia błyskawiczne przenoszenie i przetwarzanie dużej ilości danych, szybsze wykonywanie zadań oraz zapisywanie i ładowanie plików.

Dyski Samsung wykorzystujące technologię NVMe SSD

Samsung 970 EVO Plus

Dysk został opracowany z myślą o komputerach stacjonarnych. Odczyt sekwencyjny danych osiąga do 3500 MB/s, a zapis do 2300 MB/s. Urządzenie obsługuje interfejs PCIe Gen 3.0 x4 NVMe. Dysk został wyposażony w pamięć Samsung V-NAND 3-bit MLC, a także silnik szyfrujący AES, pozwalający na ochronę poufnych danych. Ponadto dysk został zaopatrzony również w zaawansowany niklowany kontroler i rozpraszacz ciepła. System DTA utrzymuje optymalną temperaturę, ograniczając tym samym spadki wydajności.

Samsung 980 PRO

980 PRO to dysk NVMe SSD oferujący rekordowe prędkości odczytu i zapisu danych, są to kolejno 7000 oraz 5100 MB/s. Dysk ma interfejs PCIe 4.0 NVMe zapewniający transfer danych dwukrotnie szybszy niż w modelach PCIe 3.0. Został wyposażony w pamięć podręczną Samsung 521 MB Low Power DDR4 SDREAM oraz 256-bitowe szyfrowanie AES. Ponadto ma niklową powłokę pomagającą w zarządzaniu poziomem nagrzewania kontrolera oraz warstwę odprowadzającą ciepło. Dysk stworzony został z myślą o laptopach i komputerach stacjonarnych. Model dostępny jest w różnych wariantach pojemnościowych – 250 GB, 500 GB, 1 TB oraz 2 TB.  980 PRO polecany jest szczególnie dla graczy oraz profesjonalnych użytkowników komputerów, oferuje bowiem dużą przepustowość i wysoką wydajność, niezbędną podczas wykonywania najbardziej zaawansowanych analiz danych czy gier.

Rynek dostępnych modeli dysków NVMe SSD jest szeroki i stale się powiększa. W zależności od naszych potrzeb i oczekiwań, z pewnością bez problemu uda nam się znaleźć dysk idealnie dopasowany do naszych wymagań i specyfiki pracy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%