Zamknij
REKLAMA

Rolety dzień noc Kraków

10:48, 14.07.2021 | materiały patnera

Jakie są dziś metody ochrony przeciwsłonecznej? Zasłony, żaluzje, firanki? A jeśli powiemy, że istnieją osłony okienne, które doskonale chronią dom przed słońcem i jednocześnie pasują do każdego wnętrza, nawet najbardziej ekskluzywnego? I nie mówimy o okiennicach, metalowych czy plastikowych, które w zasadzie nie dają ciepła i komfortu w domu, a jedynie dają ducha biura. Nasza firma jest producentem różnego rodzaju osłon i w tym artykule opowiemy o modelach przypominających paski zebry. Każdy kto posiada zamontowane już tego rodzaju osłony jest bardzo zadowolony z ich użytkowania.

Jaka jest różnica między standardowymi osłonami okiennymi a osłonami „zebra”?

Dowiedzmy się, czym są te atrakcyjne rolety dzień-noc i czym różnią się od zwykłych?

  • Po pierwsze, w przeciwieństwie do standardowych rozwiązań wykonywane na wymiar rolety dzień noc w Krakowie składają się z dwóch rzędów pasków: przezroczystego i nieprzezroczystego, które są naprzemienne, a ich ruchy względem siebie są regulowane specjalny mechanizm zainstalowanym w górnej części systemu. Pas tkaniny pełni funkcję maskującą, a przezroczysta część rolety przepuszcza światło dzienne.
  • Po drugie, te rolety materiałowe bardziej przypominają żaluzje poziome niż zasłony. Jak sprawdzają się te rolety? Kontrolują przenikanie światła przez okno. Dzięki systemowi rolet dziennych i nocnych można regulować odległość między ciągłymi i przerywanymi paskami tkaniny. Rano można rozsunąć wszystkie ciemne paski, ustawiając je na tym samym poziomie względem siebie, tym samym maksymalnie oświetlając pomieszczenie. A wieczorem wręcz przeciwnie, przyciągając wszystkie do ciemnego paska z jednej strony, który z drugiej strony ma przeciwległe przezroczyste podłoże. A rolety dzień noc zamienią się w solidną jednokolorową tkaninę, która chroni przed wścibskimi spojrzeniami.

Osłony okienne w pasy we wnętrzu

Jaka jest wartość rolet dzień noc dla wnętrza? Oczywiście jest to wiele opcji osłon. Wykonywane przez nas rolety dzień noc w Krakowie mogą być ze wzorem, jednokolorowe, z wieloma teksturami. Nowoczesny rynek towarów jest pełen wielu godnych analogów. Różne odcienie naprzemiennych pasów, a także stylowy design pozwalają wprowadzić rolety dzień-noc do niemal każdego wnętrza. Można wybrać dowolne kolory, najważniejsze jest, aby wybrać odcień indywidualnie, opcję, która harmonijnie wpasuje się we wnętrze tworzonego pomieszczenia.

Zebra - osłony okienne: zasada działania

Wiadomo już, że system łączy w sobie cechy konwencjonalnych zasłon i rolet. Regulując, więc dopływ światła słonecznego za pomocą zwykłych rolet, zwijamy je całkowicie na rolce, otwierając okno. A w przypadku systemu dzień i noc wszystkie paski pozostaną na swoim miejscu, ciemny pasek zostanie zainstalowany na tym samym poziomie, przepuszczając promienie słoneczne, a nie odsłaniając całego okna. Alternatywnie można podnieść do góry (jak w przypadku rolet poziomych) i pozwolić, by światło słoneczne wypełniło pomieszczenie.

Czyszczenie osłon okiennych typu zebra

Jeśli chodzi o czyszczenie produkowanych przez nas rolet dzień noc w Krakowie jest ono łatwe, ponieważ paski tkaniny są impregnowane specjalnym roztworem, który zapobiega osadzaniu się na nich kurzu i brudu. Co trzeba jeszcze wiedzieć?

  • Jak wszystkie rolety materiałowe, nie powinny długo wchłaniać wody, a tym bardziej wycierać ich gąbką.
  • Do czyszczenia można używać produktów, które nie zawierają chloru i różnych kwasów.
  • Po umyciu system dzień/noc należy natychmiast spłukać i powiesić do wyschnięcia.

Rolety dzienno-nocne to prawdziwy dar niebios dla okien i drzwi. Ta stylowa i praktyczna dekoracja zachwyci o każdej porze dnia.

Czy warto postawić na połączenie funkcjonalności i designu?

Rolety dzień-noc to system, który posiada możliwość regulacji strumienia świetlnego. Model idealnie wpasuje się we wnętrze każdego pomieszczenia. Zastosowanie płótna z naprzemiennymi paskami w projekcie określa drugie imię tak wygodnego urządzenia - rolety dzień-noc „zebra”.

Do głównych zalet rolety dzienno-nocnej należą:

  • Zmniejszenie nagrzewania się powietrza w pomieszczeniu dzięki dyfuzji strumienia świetlnego
  • Wygodna regulacja poziomu i natężenia światła
  • Przestrzeń rozszerza się wizualnie
  • Stworzenie oryginalnego rozwiązania projektowego poprzez połączenie płótna.

W roletach dzień-noc w Krakowie zastosowano specjalną wysokiej jakości tkaninę, która się nie brudzi, doskonale odpycha wilgoć i nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych. Materiału jest niewiele, a całą pielęgnację można naprawdę sprowadzić do użycia suchego pędzla, aby wyeliminować minimalną ilość nagromadzonego kurzu. Jednolita przemiana tkanin daje efektowny rezultat, dzięki któremu rolety na oknach wyglądają na lekkie i przewiewne, jednocześnie zamykając pomieszczenie przed intensywnym światłem słonecznym. Oferujemy zamówienie rolet dzień i noc w atrakcyjnej cenie. Sprytne rozwiązanie i podwójna warstwa tkaniny pozwalają na indywidualne dostosowanie natężenia światła, co jest absolutnie niemożliwe do osiągnięcia przy zwykłych zasłonach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%