Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne biuro na wynajem

00:00, 23.06.2021 | materiały partnera

Wraz z rozwojem firmy musimy myśleć o takich kwestiach, jak biuro, sprzęt i kwestie organizacyjne, które mają znaczący wpływ na działalność firmy. Zazwyczaj biuro wynajmuje się na początku działalności firmy lub wtedy, gdy nasz zespół zaczyna się powiększać. W zależności od wielkości firmy oraz jej potrzeb, przestrzeń biurowa będzie spełniała nieco inne zadania. Warto mieć tego świadomość, poszukując idealnego lokalu. Jak znaleźć najlepszą przestrzeń biurową?

Profil działalności

Profil działalności to jeden z kilku kluczowych czynników, jakie determinują wybór dobrej przestrzeni. Nie każda firma działa przecież w ten sam sposób, a co za tym idzie, każda będzie miała nieco inne potrzeby. Niektóre firmy swoją działalność opierają na bezpośrednim świadczeniu usług klientowi, co niejednokrotnie wiąże się z koniecznością odbywania spotkań. Takie spotkania często mają miejsce w siedzibie firmy. Zatem nie opłaca się wynajmować w takim wariancie biura poza miastem, gdyż dojazd do niego będzie z pewnością utrudnieniem przy prowadzeniu interesów.

Inne firmy skupiają się głównie na działaniu wewnętrznym, to jest świadczą usługi dla innych podmiotów lub zajmują się produkcją. Z reguły ich profil działalności nie wymaga częstych spotkań z kontrahentami czy klientami, a w biurze najczęściej przebywają sami pracownicy. W takim wariancie wybór lokalu na obrzeżach może być jak najbardziej sensowy.

Nie jest żadną tajemnicą, że im lepsza lokalizacja, tym atrakcyjniejsi stajemy się dla potencjalnych klientów oraz nowych pracowników. Położenie lokalu może mówić wiele o samym statusie firmy.

Źródło: Gdański Business Center

Budżet

Ceny wynajmu różnych lokali również uzależnione są od ich standardu oraz położenia na mapie miasta. Najdroższe biura znajdziemy najbliżej centrum, najbardziej nowoczesne w biurowcach (zwłaszcza tych, które powstały niedawno). Z kolei bardziej przyjazne budżetowi będą z pewnością lokale na obrzeżach miasta, które również mogą okazać się świetną opcją dla młodych firm lub takich, których profil działalności nie wymaga częstych spotkań z klientami. Warto rozsądnie ocenić nasze możliwości finansowe, by nie wpakować się w tarapaty z tym związane. Przenieść się do lepszego lokalu możemy zawsze, zaś najważniejsze powinno być dla nas zachowanie płynności finansowej.

Źródło: Gdański Business Center

Biuro nowoczesne pod każdym względem

Jeśli znamy już nasze możliwości, warto określić nasze potrzeby i standardy. Metraż biura oraz standard będą dla nas widełkami, które ułatwią nieco poruszanie się po gąszczu różnych ogłoszeń. Najwyższe standardy z reguły oferują nam nowoczesne biurowce. Położone są one w najlepszych lokalizacjach, oferują podziemne parkingi, sprawne i duże windy, ciekawą architekturę i miejsca wypoczynkowe dla pracowników, dobrze wyposażone przestrzenie socjalne i świetnie wykończone przestrzenie wspólne. Takie budynki niejednokrotnie stanowią wizytówkę same w sobie, będąc łatwym znakiem rozpoznawczym. Dojazd do nich z reguły nie stanowi żadnego problemu, a na terenie biurowców często znajdzie się również siłownia, bufet czy przedszkole, co stanowi duży atut dla pracowników. To wszystko stwarza idealne warunki do prowadzenia biznesu, dlatego też wiele firm decyduje się na wynajem przestrzeni biurowych właśnie w świetnie zlokalizowanych biurowcach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%