Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto odwiedzić Tunezję?

00:00, 28.05.2021 | materiały partnera

Tunezja to jeden z najczęstszych celów polskich i ogólnie europejskich turystów, jeśli chodzi o kontynent afrykański. Jedną z przyczyn jest znakomite położenie tego kraju. Znajduje się tuż nad Morzem Śródziemnym, w najbardziej wysuniętej na północ części Afryki.

Ten stosunkowo niewielki kraj, wciśnięty pomiędzy znacznie większych sąsiadów – Algierię oraz Libię – słynie przede wszystkim z ogromnych walorów turystycznych. Z jednej strony oferuje przepiękne plaże, otoczone luksusowymi kurortami, a bardziej aktywni turyści mogą zwiedzać klimatyczne miasta i odkrywać zabytki wpisane na listę UNESCO. Na tym jednak atrakcje się nie kończą.

Tunezja – wakacje idealne dla Europejczyka

Afryka od setek lat intryguje mieszkańców Europy swoją odmienną kulturą, egzotycznym krajobrazem, czy niespotykaną u nas florą i fauną. Poznawanie tego lądu najlepiej zacząć właśnie od Tunezji. Przemawia za tym chociażby jej bliskość. Lot trwa zaledwie kilka godzin. To jeden z powodów, dla których biura podróży, w tym i nasze, posiadają tak wiele ofert związanych z tym krajem. Działa to też w drugą stronę. Tunezja jest otwarta na Europejskich turystów. W znacznej części hoteli panują standardy, do jakich przyzwyczaili się mieszkańcy naszego kontynentu. Oczywiście, ceny rosną proporcjonalnie do jakości warunków, lecz nie są przesadnie wygórowane. Za przystępną kwotę można spędzić kilkudniowe wakacje w komfortowym hotelu, z którego obsługą da się bez problemów porozumieć w języku angielskim lub francuskim. Przez kilkadziesiąt lat, do 1956 roku, Tunezja znajdowała się pod protektoratem Francji, dlatego pewne wpływy europejskie są wciąż widoczne, przede wszystkim w większych miastach. Z tego też względu Tunezję nazywa się czasem pomostem pomiędzy afrykańską i europejską kulturą. Turysta z Polski nie poczuje się tam całkiem obco, choć zderzy się z zupełnie innym klimatem, architekturą oraz przyrodą.

Tunezja last minute – wygodna opcja dla turystów

W przypadku takiego kraju, jak Tunezja wakacje nie muszą być zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. Ze względu na rozbudowaną turystykę tego obszaru, miejsca w samolotach i hotelach można rezerwować nawet na kilka dni przed wyjazdem. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które na ostatnią chwilę dowiadują się o terminie swojego urlopu albo po prostu lubią działać spontanicznie, nie poświęcając wiele czasu na planowanie. Z myślą o nich oferujemy wakacje last minute w Tunezji w atrakcyjnych, niższych cenach. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Turyści, którzy wakacje pragną wykorzystać na odpoczynek, mogą spędzić cały urlop w którymś z licznych kurortów, znajdujących się wzdłuż liczącej 1300 kilometrów linii brzegowej. Rozległe plaże pozwalają cieszyć się przepięknymi widokami oraz naprawdę ciepłym klimatem. Wytchnienie od upałów dają klimatyzowane wnętrza hoteli, często oferujące baseny i inne atrakcje. Osoby preferujące aktywny odpoczynek mogą natomiast wziąć udział w krajoznawczych wycieczkach albo uprawiać nadmorskie sporty. Tunezja last minute to opcja, z której niewątpliwie warto skorzystać, bez względu na ulubioną formę spędzania urlopu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%