Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe w Warszawie

10:36, 19.05.2021 | materiały patnera

Kupując mieszkanie coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na cechy samego lokalu, ale i estetykę całego budynku oraz jego otoczenia. Od osiedla mieszkaniowego oczekujemy rozwiązań, które zagwarantują ekologiczność, bezpieczeństwo wygodę i komfort mieszkania, a także rozrywkę mieszkańcom. Nic więc dziwnego, że w Polsce pojawia się coraz więcej nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Większość z nich buduje jest w stolicy. Co proponują? Jakie rozwiązania stosowane są na nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych w Warszawie?

Czego można oczekiwać po nowych osiedlach?

Osiedla mieszkaniowe zmieniają się wraz z potrzebami klientów. Oczekują oni od nieruchomości nie tylko dobrej lokalizacji i optymalnego rozkładu, ale i nowoczesnego designu czy odpowiedniej atmosfery. Nic więc dziwnego, że nowe mieszkania na sprzedaż w Warszawie znajdują się w inteligentnych i innowacyjnych budynkach. Zastosowane w nich rozwiązania pozwalają obniżyć koszty eksploatacji nieruchomości, podwyższają komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, nastawione są na proekologiczność. 

Jak wyglądają nowoczesne osiedla?  

Nowoczesne warszawskie osiedla bardzo łatwo można poznać po wyglądzie. Ich cechą charakterystyczną jest design. Deweloperzy odchodzą w nim od wysokich apartamentowców i stawiają na niską zabudowę. Zmiana ta wynika z tego, że badania urbanistyczne potwierdzają, że niskie budynki poprawiają komfort życia, nadają przestrzeni mieszkalnej bardziej intymny, kameralny i domowy klimat. Willową zabudowę spotkać można na takich warszawskich osiedlach jak Vitalité na Wilanowie, czy Fleminga Residence na warszawskim Henrykowie.

Niska zabudowa związana jest również z nowoczesnym wyglądem budynku. Projektanci dbają o to, aby nieruchomość z zewnątrz wpisywała się w lokalną przestrzeń i nie odstawała od niej. Elewacja i tereny zewnętrzne osiedli są też tak kreowane, aby były ponadczasowe i atrakcyjne wizualnie przez kilkanaście następnych lat. Stąd też często elewacje wykończone są naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, szkło czy kamień.

Rozwiązania na nowoczesnych warszawskich osiedlach

Nowoczesne warszawskie osiedla to przede wszystkim te bazujące na technologii smart home. Pozwala ona w wygodny sposób sterować niemal wszystkimi urządzeniami znajdującymi się w mieszkaniu. Smart home kieruje się za pomocą smartfona lub tabletu. Jednym ruchem można regulować m.in. natężenie światła czy temperaturę w lokalu.

Inne udogodnienia oferowane przez warszawskich deweloperów to te nakierowane na proekologiczność. Wiele nowych osiedli w stolicy wyposażonych jest w panele fotowoltaiczne, które zmniejszają zużycie prądu, a także stacje ładowania samochodów na prąd czy wypożyczalnie miejskich rowerów, skuterów, hulajnóg.  Ekologiczność nowoczesnych osiedli przejawia się też w organizacji na nich skwerów i mini parków, które zapewniają mieszkańcom miejsce do relaksu i odpoczynku. Zieleń na nowoczesnych osiedlach okala nie tylko apartamentowce, ale występuje wewnątrz nich. Miejskie ogrody na dachu oferują jak na razie nieliczne osiedla, a to udogodnienie postrzegane jest jako luksus.

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe to połączenie ekologicznych rozwiązań, wygody, praktyczności i niesztampowego designu nieruchomości. Projektowane są tak, aby mieszkańcom nie tylko się wygodnie mieszkało, ale i spędzało czas wolny. Gwarantują więc one wszystko, co potrzebne współczesnym mieszkańcom dużego miasta.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%